Харківська спеціалізована музично-театральна бібліотека імені К.С. Станіславського

ВІДДІЛ МИСТЕЦТВ І ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Наш відділ – це яскрава мистецька палітра: театр в усіх його жанрах (драматичний, оперний, балетний, ляльковий), кіно, живопис, скульптура, ужиткове мистецтво, архітектура та ін.

Фонди відділу – це величезний пласт творчого надбання, загальнолюдських знань та досвіду з широкими часовими (найстаріші періодичні видання датуються 1938 роком), та просторовими рамками. Книги, періодичні видання відкривають для фахівців і окрилених творчим  натхненням читачів дивовижний світ мистецтва. П’єси у звичному вигляді та навіть у екземплярах агентства з авторських прав (ВААП), літературно-художні твори, що складають значну частину друкованих скарбів відділу, стають джерелом ідей для постановки вистав професійними і аматорськими театрами.

Інформація, що знаходиться в фондах «театрального відділу» розрахована як на профільних спеціалістів-науковців, так і на користувачів, які тільки знайомляться з літературою та мистецтвом, історією та філософією. Кожен, хто завітає до нас, знайде щось для душі, для настрою серед різноманітного фонду класичної та сучасної  художньої літератури: лірика, пригоди, фентезі та інше.

Знайомство з театральним світом починається тільки-но відвідувач потрапляє до відділу. Це постійно діючі виставки, що знайомлять з життєвим шляхом, творчим доробком двох фундаторів театру. Перший – Костянтин Сергійович Станіславський. Його система і творчий метод відомі і використовуються митцями всього світу. Другого вважають генієм новаторської режисури українського театру – це Лесь Курбас. Викликають інтерес у наших відвідувачів і постійно оновлюванні різнопланові виставки, присвячені різним видам мистецтва, цікавим, самобутнім персоналіям.

Відділ мистецтв та художньої літератури – це провідні бібліотекарі, фахівці. Вони радо проведуть крізь хащі нового, незвіданого… І з такою ж легкістю і бажанням виконають складний тематичний запит. Допоможуть знайти потрібне видання в електронному каталозі Absotheque, традиційному тематичному каталозі, картотеці статей. Поінформують, зацікавлять матеріалами на сторінках бібліотеки у соцмережах, зорієнтують у віртуальному просторі.

І нарешті, відділ мистецтв та художньої літератури – це читачі різного віку, з різними уподобаннями. Серед наших користувачів є відомі мистецькі династії. Викладачі, актори, художники, журналісти, майбутні митці, поціновувачі літератури та мистецтва.

Ми чекаємо вас на абонементі, у читальній залі, інтернет-центрі. Ми готові до зустрічі і спілкування з вами в наших приміщеннях і на просторах інтернету. Ви дізнаєтесь про історію мистецтв, творчий шлях видатних людей. Ви дізнаєтесь, як народжується витвір мистецтва: вистава, кінофільм, картина, скульптура, витинанка, писанка і ще багато чого. Ви зможете поринути у чарівний світ мистецтва, а може, навіть, і самі створите ці чари…

 

Хостинг надано компанією https://cityhost.ua
Хостинг надано компанією https://cityhost.ua