Харківська спеціалізована музично-театральна бібліотека імені К.С. Станіславського

ВІДДІЛ КОМПЛЕКТУВАННЯ ТА ОБРОБКИ ЛІТЕРАТУРИ

«Люди перестають мислити, коли перестають читати»
Д. Дідро

Відділ комплектування та обробки літератури існує з 1 серпня 1975 року. Це єдине місце, де не займаються обслуговуванням читачів. Але саме сюди вперше потрапляє книга, звідси починається її довгий шлях до читача.

Діяльність відділа об ємна, клопітна і відповідальна. Фахівці завжди раді надати всю необхідну інформацію стосовно видань, що надходять до бібліотеки. Вони здійснюють комплектування, обробку літератури та організацію генерального алфавітного каталогу. Проводять списання документів з фонду бібліотеки на основі законодавчих та нормативних актів, вилучають усі записи з інвентарних книг та алфавітного каталогу, виконують розподіл нових надходжень між відділами бібліотеки. Фахівці співпрацюють з відділами обслуговування в питаннях вивчення запитів користувачів, стану використання та збереження фондів. Обробка літератури здійснюється з використанням автоматизованої системи «Absotheque» («Абсотек»).

Особливу увагу відділ приділяє фонду періодичних видань. Передплата здійснюється двічі на рік з урахуванням запитів користувачів. Відділ комплектує професійну періодику, яка зберігається протягом багатьох років. Перевага надається національній періодиці, цікавим за змістом журналам: «Кіно-Театр», «Мистецтво та освіта», «Музична школа», «Музичний керівник», «Образотворче мистецтво».

Перші книги надійшли до бібліотеки в грудні 1955 року: усього 72 екземпляри. А зараз щорічно відділ комплектує 2000 примірників. Це видання з мистецтва, художньої літератури, культури, історії, нотні видання, грамплатівки, СD.

Сподіваємося, що фонд бібліотеки, який комплектує відділ, принесе Вам задоволення, користь та інтелектуальне збагачення, бо книга – це скарби людського розуму, які мають переходити у спадок від покоління до покоління.

 

Хостинг надано компанією https://cityhost.ua
Хостинг надано компанією https://cityhost.ua