Харківська спеціалізована музично-театральна бібліотека імені К.С. Станіславського

НОТНО-МУЗИЧНИЙ ВІДДІЛ

«Без музики життя було би помилкою»

Фридрих Ніцше

На другому поверсі бібліотеки у просторому затишному приміщенні комфортно розташувався нотно-музичний відділ. Народився він у грудні 1955 року. Багато води утекло з того часу, а він ріс, розвивався, переживав злети і падіння, міцнішав, удосконалювався, і зараз нотно-музичний відділ – це справжній сучасний інформаційний, культурний, музичний осередок Харківської спеціалізованої музично-театральної бібліотеки імені К.С. Станіславського.

Головне багатство відділу – це його фонди. У нас є книжки з історії та теорії музики, з питань світової музичної культури,  музичного театру, книжки з балету та хореографії, естрадного мистецтва, популярна література про музику, композиторів та виконавців, методична література з загальних та спеціальних питань музичного мистецтва, довідкові видання (музичні словники та енциклопедії).

Нотні видання представлені по всіх видах музичних інструментів, як клавіри, так і партитури для симфонічного, камерного, духового, естрадного оркестрів, оркестру народних інструментів. Є вокальні та хорові твори українських та закордонних композиторів, навчально-педагогічний репертуар, а також музична література для дітлахів. У нас є повні зібрання творів видатних композиторів, а також клавіри багатьох опер, балетів, оперет. Музична періодика – це професійні музичні видання – журнали та газети, що видавалися від 30-х років ХХ століття до сучасності.

Наша родзинка – медіатека.  Серед скарбів медіатеки – музична класика та сучасна музика, записи опер і балетів, драматичних вистав, фольклорні записи, записи голосів відомих письменників, акторів, режисерів, театральні шуми. Тут зберігаються справжні раритети!

Для користувачів влаштовані 3 кабінки для прослуховування платівок і дисків в аудіо і МР3 форматі та кабінка для перегляду фільмів.

До нас звертаються професіонали та аматори, педагоги музичних вишів та студенти, вчителя музичних шкіл та учні, музикознавці, композитори, диригенти, батьки та дітлахи та всі поцінувачі ії величністі музики.

Робота нотно-музичного відділу сьогодні спрямована, перш за все, на те, щоб користувачі отримали необхідні документи з фонду відділу або необхідну інформацію, що стосується широкого кола питань про музику та музичні джерела.

Пріоритетними напрямами нашої діяльності також є створення електронного каталогу музичної літератури, нотних видань, грамплатівок та створення резервних цифрових копій (оцифрування) документів. У відділі влаштовуються тематичні виставки, експозиції до знаменних дат, виставки нових надходжень, які сприяють популяризації української та світової музичної культури.

А ще у нас можна скористатися піаніно, послухати музику в затишних кабінках, сфотографуватися з раритетним роялем, зробити перезапис аудіоматеріалів на сучасні носії, ксерокопіювання, сканування та роздрукування документів.

Велику увагу ми приділяємо відображенню нашої діяльності у віртуальному просторі. Наші тематичні перегляди, віртуальні книжкові полиці та віртуальні книжкові виставки, нотатки, рекламну анімацію можна побачити на сторінках Stanislavski_library у соцмережах Facebook та Instagram.

Зверніться до нас і переконайтеся, що все саме так, і ми впевнені, що нотно-музичний відділ стане для вас найулюбленішим місцем здобуття інформації, навчання, самовдосконалення, змістовного дозвілля та сімейного відпочинку, спілкування та натхнення!

P.S.: А ще ми подбали про приємні зручності для вас! Наприклад, на випадок зливи у нас можна безкоштовно скористатися парасолькою (з поверненням)!

 

Хостинг надано компанією https://cityhost.ua
Хостинг надано компанією https://cityhost.ua