Харківська спеціалізована музично-театральна бібліотека імені К.С. Станіславського

КОНЦЕРТНА ТА ВИСТАВКОВА ЗАЛИ

ВИСТАВКОВА ЗАЛА

Важливою частиною роботи ХСМТБ ім. К.С. Станіславського із популяризації мистецтва є художні виставки. Вони почали влаштовуватися з 1970 року, коли бібліотека переїхала в Інженерний провулок. Ініціювала виставочну роботу Лариса Леонідівна Чудновська. Вона налагодила стосунки з Художнім музеєм, Спілкою художників та митцями Харкова. Перша серед бібліотечних керівників стала організовувати безкоштовні виставки – і для читачів бібліотеки, і для всіх, хто цікавиться образотворчим мистецтвом.

Два відділа та фойє бібліотеки працювали як виставочні зали. Тут експонувалися роботи А. Страхова, О. Щеглова, Д. Овчаренка, С. Бесєдіна, Г. Батія, мистецьких династій Шигимаг, Хмельницьких, Лещенків, Моргулян. Кураторами цих виставочних проектів та консультантами виступали обізнані фахівці Харківського художнього музею та провідні мистецтвознавці – В. Мизгіна, А. Півненко, М. Чернова, В. Ковтун, О. Денисенко, В. Крилова, Л. Савицька.

Вже давно стало традицією демонструвати твори харківських художників. Ці зустрічі приносять чимало радості читачам. Бібліотека, як методичний центр з питань естетичного виховання читачів, пропонує іншим бібліотекам скористатися досвідом влаштування виставок, надає практичну допомогу в їх організації.

В наш час в бібліотека запрошує поділитися своїм мистецтвом як художників – професіоналів, так і художників – аматорів, студентів творчих вузів та учнів художніх шкіл. Виставочний зал є гарним трампліном  для творчої молоді, яка потребує дружньої підтримки і розумного глядача. Кожного року тут виставляють свої роботи випускники Харківського художнього училища, Харківської академії дизайну і мистецтв. Але найбільше в нас радіють дітям – щирі та яскраві твори учнів художньої школи ім. І.Є. Рєпіна, студії «Сто фантазій» та гімназії – інтернату для сліпих дітей ім. В.Г. Короленка. Традиційно в бібліотеці проходить фестиваль дитячої образотворчості «Весна. Радість і Світло».

КОНЦЕРТНА ЗАЛА

Концертна зала – мабуть, одне з найцікавіших місць бібліотеки. Працює з того часу, як бібліотека влаштувалася в Інженерному провулку. Тут є невелика сцена з кабінетним роялем «Гербштейн», зручні крісла, килими, обладнання для відеопоказів. А ще те, що не можливо побачити – лише відчути або уявити… Чарівна акустика, скористатися якою квапляться артисти, музиканти, письменники. Тут відбувалися вечори об’єднання творчої інтелігенції «Круг», виступали відомі діячі мистецтв і літератури. Серед них – Борис Чичибабін, Марк Кармінський, Борис Табаровський, Євгеній Гіммельфарб та багато інших. Зала є відкритою для всіх – і для видатних майстрів, і для тих, хто тільки починає свій шлях в мистецтві.

Хостинг надано компанією https://cityhost.ua
Хостинг надано компанією https://cityhost.ua