Харківська спеціалізована музично-театральна бібліотека імені К.С. Станіславського

КІНОКЛУБ «ALTER-KINO»

За час роботи бібліотеки для поціновувачів киномистецтва не одноразово влаштовувались заходи, присвячені особистостям зі світу кіно. У 2016 році любов до кінематографу згуртувала постійних відвідувачів бібліотеки у клубне об’єднання.

Діяльність кіноклубу має декілька напрямків. Найбільш популярним є цикл лекцій про творчий доробок та життєвий шлях відомих режисерів, акторів та причетних до світу кіно постатей. Такі заходи супроводжуються демонстрацією уривків з кінострічок, світлинами зі зйомочного процесу, архівними документами, тощо. Серед проведених у такому форматі лекцій у сезоні 2020/2021 відбулися заходи, присвячені таким іменам як: закордонні класики Федеріко Фелліні («Таємнича магія великого Ф»), Чарльз Спенсер Чаплін («Чарлі, смішний дивак»), Одрі Хепберн («Чарівна Одрі Хепберн: творчість, стиль, образ»), Мерілін Монро («Легенда о Мерілін») Луї де Фюнес («Смішний Луї»); вітчизняні імена – Іван Миколайчук («Герой поетичного кіно»), Олександр Довженко («Зачарований лицар кіно»), Ада Роговцева («А їй болить»), Роман Балаян («Кіно у сні та наяву»); відомі і улюблені на пострадянському просторі – Олег Даль («Актор з сумними очима») та багато інших.

Окрім лекційного формату у клубі відбуваються відео-перегляди творів молодих харківських кінематографістів, соціальних документальних фільмів та ознайомлення зі стрічками, що рекомендовані до показу Українською бібліотечною асоціацією в рамках діяльності українського кінодистриб’ютора та кінокомпанії «Arthouse Тraffic», що спеціалізується на прокаті та створенні арт-кіно.

Окремим видом діяльності є кіно-вечори, де ведеться формат обговорення окремих кінострічок чи уривків з детальним аналізом роботи оператора та режисера, глядачі знайомляться з принципами вибудови кадру.

Мета діяльності кіноклубу – залучення більшої кількості користувачів до ознайомлення з кінознавчим сегментом нашого бібліотечного фонду та скарбами медіатеки та поширення інформації про розвиток світового та українського кінопроцесу, поширення досліджень та вивчення кінотрадицій і здобутків вітчизняної та світової кіноіндустрії.

Також серед першочергових завдань, що ставить перед собою кіноклуб «Аlter-Кino»:

  • організація змістовного дозвілля й відпочинку для різних вікових груп через знайомство з найкращими творами національного кіномистецтва і світової кіноспадщини;
  • просування актуальної інформації про успіхи українського та світового кіномистецтва;
  • знайомство широких верств з базовими поняттями теорії кіномистецтва та прикладами кіносценаріїв до відомих творів.

Клуб за час свого існування змінював декілька раз свою назву, нинішня – є парафразом на визначення, що у кожної людини є кіно-стрічка та режисер, які повністю змінюють внутрішнє наповнення людини, є катарсичними. Саме про тих, хто змінив своєю творчістю не одне покоління і розповідають під час заходів кіноклубу.

Також для соціальних мереж створюються колажі з екранізаціями творів відомих письменників та з афішами і світлинами кіно-робіт акторів та режисерів ювілярів. Це також користується попитом у глядацької аудиторії, що слідкують за нами на сторінках facebook та Instagram.

ЦІКАВІ КОРОТКОМЕТРАЖНІ ФІЛЬМИ

КЛЕОПАТРА СВІТОВОГО КІНО

8 лютого 2022 року в рамках засідання кіноклубу «Alter-kino» відбувся захід, присвячений 90-річчю акторки Елізабет

КОРОЛЕВА-ЛИЦЕДІЙКА

20 листопада 2021 року в рамках роботи кіноклубу «Alter-Kino» відбулась лекція-присвята до дня народження Грейс

ФРАНЦУЗЬКИЙ ШАРМ АЛЕНА ДЕЛОНА

13 листопада 2021 року в рамках роботи кіноклубу «Alter-Kino» відбувся захід-присвята до дня народження французького

ЗАЧАРОВАНИЙ ЛИЦАР ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО

10 вересня 2021 року в Музично-театральній бібліотеці ім. К.С. Станіславського в рамках роботи кіноклубу «Alter-kino» та

СМІШНИЙ ЛУЇ. АКТОР ЛУЇ ДЕ

27 липня 2021 року в рамках засідання кіноклубу «Alter-kino» та проєкту «Мистецькі вечорниці» відбувся захід,
Хостинг надано компанією https://cityhost.ua
Хостинг надано компанією https://cityhost.ua