Харківська спеціалізована музично-театральна бібліотека імені К.С. Станіславського

ДОВІДКОВО – БІБЛІОГРАФІЧНИЙ ВІДДІЛ

«Половина знань полягає в тому, щоб знати, де шукати знання»
С.А. Сбітнєв

 

Довідково – бібліографічний відділ з’явився в музично – театральної  бібліотеці ім. К.С. Станіславського у жовтні 1979 року в зв’язку з необхідністю піднесення на новий рівень інформаційної роботи. На нього були покладені також функції формування, поповнення та обслуговування довідково  – бібліографічного апарату бібліотеки і довідково – бібліографічного обслуговування користувачів.

Довідково – бібліографічний апарат бібліотеки складає: дев’ять алфавітних, вісім систематичних каталогів на різні види видань, а також п’ятнадцять алфавітних, п’ять систематичних, п’ять предметних, жанрових, тематичних картотек. Особливою популярністю користується алфавітна картотека п’єс, тематична картотека репертуару масових видовищ, авторські картотеки зображень театральних споруд, перекладів творів світової літератури українською мовою та картотека «К. С. Станіславський».

Фонд довідково – бібліографічного відділу бібліотеки – це близько 7 тисяч універсальних і спеціальних енциклопедій, довідників, словників, бібліографічних покажчиків з питань мистецтва, літератури, філософії, релігії, історії. Започаткований ще в 50-ті роки, фонд газетних вирізок з питань культури і мистецтва сьогодні є єдиним у місті.

Це багате зібрання матеріалів з періодики за 60 років з інформацією про персони, театральні спектаклі, театральні заклади, кінофільми, кіностудії та фестивалі, окремі теми. За допомогою фонду запити читачів на ретроспективну інформацію задовольняються за лічені хвилини.

Краєзнавчий фонд відділу містить книги, альбоми, буклети, карти, каталоги, публікації з періодики про мистецтво, літературу та історію Харкова і області.

Інформування читачів про нові видання проходить шляхом організації численних книжкових виставок, віртуальних виставок однієї книги і віртуальних книжкових полиць, випуску інформаційного бюлетеня «Бюлетень нових надходжень» і тематичних списків літератури та видання науково – бібліографічних покажчиків. Одним з серйозних наукових досвідів стало створення  в  1981 році  науково –  бібліографічного  покажчика  «Харківському театру ляльок – 40 років», що  був  спільним проектом  з  Харківським  державним  академічним  театром  ляльок  ім. В.А. Афанасьєва та Харківським державним інститутом культури. В 2015 році він був доповнений до 75-річчя театру.

Довідковий відділ надає читачам багато різноманітних послуг: від консультацій, довідок при безпосередньому спілкуванні з користувачами бібліотеки, так і віртуальних довідок, передачі інформації в соціальних мережах при дистанційному обслуговуванні споживачів інформації до складання і редагування списків літератури, бібліографічних покажчиків, інформування осіб та установ про нову літературу. Також ви можете скористатися послугами копіювання будь – яких документів (ксерокопіюванням, скануванням, перезаписом на електронні носії).

Якщо вам не зрозуміло, де знайти необхідну вам інформацію про видання, або вас цікавлять питання  в  галузі  мистецтва  і  краєзнавства,   або  ви  не  знаєте,  як  скористатися  каталогами і картотеками бібліотеки, електронним каталогом Absopaс, будь ласка, звертайтеся до довідково – бібліографічного відділу. Із задоволенням вам допоможуть кваліфіковані бібліографи.

 

 

Хостинг надано компанією https://cityhost.ua
Хостинг надано компанією https://cityhost.ua