Харківська спеціалізована музично-театральна бібліотека імені К.С. Станіславського

БІБЛІОТЕКА ВДЯЧНА

Колектив Харківської спеціалізованої музично-театральної бібліотеки ім. К.С. Станіславського
щиро вдячний читачам за подаровані книги, завдяки яким поповнюється і збагачується фонд бібліотеки.
У 2021 році  від мешканців нашого міста надійшло близько 1401 примірників літератури за різними видами мистецтва, з художньої літератури та інші.
Ще раз висловлюємо всім подяку, а з деякими дарувальниками та найбільш цінними та цікавими подарунками ви зможете познайомитись на нашій сторінці.

ДАРУВАЛЬНИКИ КНИГ 2022 РОКУ

ГРИГОРІЙ ГРУМБЕРГ,

режисер

Це збірка режисера Григорія Грумберга, який багато років проживав у Харкові,  а зараз живе та працює в Ізраїлі.  25 років він керує своїм театром під назвою “Портрет”. До збірки “Повернення кохання” увійшли його п’єси та інсценування.

ДАРУВАЛЬНИКИ КНИГ 2023 РОКУ

MYKHAILO ZUB,

художник-фотограф

“DNI PRO RUDNE” – це збірник фотографій з 2016 по 2021 рік з життя у маленькому місті Дніпроруне. Автор фіксував своє місто і те що його оточувало, через призму суб’єктивного погляду. У фотографії він шукає зв’язки, формує і переосмислює їх наодинці з собою.
За жанром, як позиціонує автор – це медитативно-зображальна лірика.

НАТАЛІЯ ГОДЗЬ,

філософ, культуролог

Це збірка філософських есеїв, що писалися спершу як щоденник, буквально  «на коліні» під час обстрілів. Ця книга для людей і про країну, про природу і людей, про природуі техніку, про суспільство взагалі. Це психологічна і філософська рефлексія на події, які вдалося записати та викласти. Головна її тема – виживання в складних умовах, не просте особисте, а спільне для колективів та громад виживання і збереження здорової психіки громадянина та суспільства.

НАТАЛІЯ ГОДЗЬ,

філософ, культуролог

Книга стала відображенням «звичайного» життя науковця під час написання докторської дисертації   та її захисту. Навіть трохи  «ковідного часу» створило умови для праці та творчості, філософської рефлексії у площинах есеїв та віршів поряд зі статтями та монографіями, все наступне, що з нами в Україні та Харкові трапилося за час з 23 лютого за трохи більш як п’ять місяців опісля, створило іншу книгу з іншими метою та завданнями. Мета в ній була досягнута, на жаль війна не закінчилася, але певні знання та філософські рефлексії здобуті й прописані.

ТЕТЯНА БАХМЕТ,

бібліограф ХСМТБ

Монографія В.Ю. Мішалова «Харківська бандура» є чи не першим науковим виданням в історії українського мистецтвознавства, що присвячена мало вивченої теми – ґенезі і розвитку виконавства на харківський бандурі.

Праця ґрунтується на унікальних документах та наукових матеріалах, виявлених автором як на теренах України, так і у митців української діаспори Австралії,  Північної та Південної Америки. Узагальнюючи багатий фактологічний матеріал та аналізуючи його у історико-культурній та музикознавчій площинах, автор повертає у вітчизняну науку достеменне знання про історію бандурного виконавства.

ТЕТЯНА БАХМЕТ,

бібліограф ХСМТБ

Монографія є першим фундамсентальним науковим дослідженням подвижницької діяльності художниці Марії Раєвської-Іванової, яка у 1869 році відкрила в Харкові художньо-промислову школу – першу в Україні. Система навчання в ній закладалася з орієнтацією на художній рух в європейських країнах, зумовлений проблемою зближення мистецтва і промисловості. Засновниця школи була фахівцем з європейською освітою. Відкриття мистецького навчального закладу художньо-промислового типу зумовлювалось швидким розвитком машинної індустрії в «заводському» Харкові у другій половині XIX ст. та формуванням модерного образу в архітектурі міста.

Книга розрахована на фахівців і всіх тих, хто цікавиться дизайном, образотворчим і декоративним мистецтвом.

АНДРІЙ ХАЛІН,

психолог

До збірки увійшли вибрані фортепіанні п’єси К. Любомирського – 15 мазурок та полонез. Мініатюри адресовані широкому колу музикантів, у тому числі учням музичних шкіл, студентам спеціалізованих середніх та вищих навчальних закладів, любителям фортепіанного музикування, музикознавцям.

АНДРІЙ ХАЛІН,

психолог

Великий творчий колектив Муніципальної академічної чоловічої хорової капели ім. Л.М. Ревуцького цього року відзначає 50-річний ювілей! Тому  цей альманах –  можливість разом пройти незабутній шлях довжиною в 50 років,шлях неймовірних перемог і досягнень, яскравих моментів і неповторних миттєвостей, а головне – шлях, який став можливим завдяки неперевершеним Майстрам хорового мистецтва – Великим Маестро та Надзвичайним Артистам.

 ОЛЕКСАНДР ЗАРДУНОВ,

історик

В цьому виданні історія українського народу, яка складна і багатогранна, має давнину найвіддаленішу від Різдва Христова. Складалася послідовно протягом століть, як килим, з окремих матриць зі своїм неповторним орнаментом, укладом життя, менталітетом, своєю назвою. Але всі ці матриці об’єднувало:: одна мова, єдина культура і дух вільних людей, яких ми знаємо під ім’ям “Україна» та «українці».

Хостинг надано компанією https://cityhost.ua
Хостинг надано компанією https://cityhost.ua