Музично-театральна бібліотека завжди долучається до святкувань Шевченківських днів у березні. Як це було в цьому році – наша розповідь. На цей раз відбулася низка найрізноманітніших заходів,  присвячених творчості та життєвому шляху Тараса Шевченка.

Цьогоріч, 8 березня, першим заходом стала доповідь від методиста Ніки Хворостенка для дистанційного семінару кафедри майстерності актора факультету сценічного мистецтва ХДАК «Цікаві факти про Тараса Шевченка».

Радіємо та вдячні можливості в день народження Кобзаря говорити про Тараса Шевченка, звертатись до його творчості та життя. Саме тому бібліотека 9 березня 2024 року з задоволенням прийняла запрошення провести виїзний захід в просторі Культурної Асоціації «Новий Акрополь». Була підготовлена лекція «Сучасний погляд на Тараса Шевченка». Під час зустрічі було обговорено ряд питань: як надихаються образом Шевченка сучасні митці в образотворчому та декоративному мистецтві, як трактують його постать в літературознавчих дослідженнях, як розкривають тему театральної інсценізації творів Шевченка сьогодні і які є постановки вистав за його біографією?» Лекція пройшла з успіхом у глядача. А після заходу кожен з присутніх мав змогу продекламувати власний улюблений вірш Шевченка та задати лектору питання за темою заходу.

12 березня 2024 року у стінах Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди.у змішаному форматі відбувся Всеукраїнський круглий стіл «Живуть, Кобзарю любий, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово» В онлайн форматі були присутні близько 100 учасників. В цьому заході прийняла участь і наш методист. Разом з Нікою Хворостенко присутні переглянули подкаст-доповідь «Твори Тараса Шевченка на театральній сцені України». Автор яскраво представила приклади визначних постановок, що є незмінними у репертуарі багатьох українських театрів. Серед них відома постанова «Назар Стодоля» Харківського академічного драматичного театру імені Т. Шевченка, Національного академічного драматичного театру імені І. Франка, Волинського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т. Шевченка, театрів міст Суми, Львова, Чернігова, Полтави, Кропивницького та ін. Доповідач зазначила величезний вплив генія Шевченка на формування свідомості і світогляду української нації, який є для нас неоціненним і незбагненним, бо «Шевченкова творча спадщина – це ціла академія для нашого народу».

Що до нашої бібліотеки, то співробітники теж підготували заходи з нагоди 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Так,  завідувачка Олена Ілліна нотно-музичного відділу та співробітники відкрили  виставку «Музична шевченкіана». На ній представлені музичні інтерпретації творів Т. Шевченка та твори українських композиторів, присвячені Кобзарю.

Провідний бібліотекар Юлія Чистякова підготувала віртуальну виставку у відеоформаті «Кобзар» Шевченка – вічний як народ». Вона розповідає про різні видання Тараса Шевченка з фонду «Відділу мистецтв та художньої літератури». А завідувачка «Відділом мистецтв та художньої літератури» Олена Переверзєва підготувала виставку «З Україною в серці». На ній представлена не тільки поетична, прозова, мистецька спадщина великого поета. Виставка також ілюстрована театральними афішами, що знайомлять з різноманітними постановками українських театрів за творами Шевченка .