У березні пройшла низка закладів, що були присвячені українському декоративному мистецтву. Ми продовжили цикл майстер-класів з мистецтва разом з відділом психосоціальної підтримки (МНРSS) МОМ (Міжнародної організації з міграції). Про них й піде наша розповідь. Ці заходи провела методист ХСМТБ Ніка Хворостенко. Саме вони сприяють емоційному розвантаженню, підтримують психоемоційний стан і є додатковим ресурсом для ВПО.

Цього разу на спільної зустрічі було проведено арт-терапевтичний майстер-клас «Фантастичні квіти»» з опанування техніки малювання художнім матеріалом пастеллю. В рамках діяльності хобі-клубу «Створюючи красу» було запропоновано для внутрішньо переміщених осіб рознаправлені заходи, щоб не лише навчити художнім та декоративним технікам, а й подарувати можливість відволіктись від складних життєвих думок, надихнутись власним творчим процесом.

Так, 11 березня 2024 року бібліотека провела новий виїзний захід. Для майстер-класу «Зимовий пейзаж» була обрана техніка поєднання воскової крейди та акварелі. Присутні з задоволенням створили свій зимовий нічний ліс та з натхненням розповідали історії з дитинства та згадували улюблені книжки. Атмосфера на майстер-класі завжди затишна та творча і постійні відвідувачі з нетерпінням чекають тепер кожного понеділка , щоб поринути у світ мистецтва.

Ще один виїзний захід провела методист музично-театральної бібліотеки Ніка Хворостенко. На цей раз вона запропонувала майстер-клас з вириванки на тему «Кішка в стилістиці Марії Приймаченко». В цій техниці виконувалися роботи за мотивами малюнку Марії Приймаченко «Кіт у чоботях». Перед початком майстер-класу було також виконано арт-терапевтичну практику «Берегиня моєї мрії». Учасники виривали собі образ берегиньки та вписували в неї свої побажання мрії. А вириванка – це техніка, яка сприяє розвитку дрібної моторики та має арт-терапевтичний ефект та знімає стресові навантаження. Всі учасниці заходу залишились задоволеними власним результатом та з нетерпінням чекають наступних зустрічей з нашою бібліотекою в рамках творчої співпраці.