В Харківській спеціалізованої музично-театральній бібліотеці 9 березня 2024 року відбувся цікавий захід, назва якого – «Шевченківський квіз». В цей день виповнилося 210 років від дня народження українського поета Тараса Шевченка. Організатори заходу – молодіжне крило партії «Успішний Харків».
«Шевченківський квіз» було проведено у форматі Kahoot-вікторини.
Це було інтелектуальне змагання, в якому взяли участь чотири команди:
Депутати Харківської міської ради від «Успішного Харкова» (Незламні);

Молодь «Успішного Харкова» (Молоді Кобзарі);

Департамент у справах сім’ї, молоді та спорту (Месники);

Молодіжна рада при Харківському міському голові (Голос Кобзаря).

Це дійсно важливий привід згадати сьогодні великого Кобзаря, його творчість та життя. Учасники відзначили важливість вшанування спадщини Шевченка та його внесок у розвиток української культури.

«Сьогодні ми повинні щиро дякувати захисникам, які боронять нашу країну. А те, що стосується Тараса Шевченка, – це для нас орієнтир. І в українській мові, і літературі. Як продемонстрував сьогоднішній захід, нам є що робити для того, щоб звіряти власні орієнтири», – сказав Володимир Котковський, депутат Харківської міськради.

Учасники відзначали, що Шевченко писав про проблеми, які залишаються актуальними і сьогодні. Його твори є уроками і нагадуванням про те, що людські цінності, права та свободу треба захищати в нашому світі щодня.

Така форма проведення закладу набирає своїх шанувальників. Вона сприяє більшому заглибленню у будь-яку тему. В данному разі – це забурення в біографію Тараса Григоровича Шевченка, вивчення цікавих фактів про нього, та в цілому, підвищення свідомості молоді. Як висновок – слід зробити інтелектуальний захід щорічним та залучати більше його учасників.

Команді, що перемогла, був вручений приз – сучасне видання шевченківського «Кобзаря».
І поки всі зосереджено, але з гумором грали в цю об’єднувальну гру, зі сцени зали з портрету на них дивився Тарасе, та щось розмірковував, дивлячись в майбутнє…