11 листопада 2023 року в Музично-театральної бібліотеці відбулася презентація альманаха «Колесо фортуни» творчого колективу  «Однодумці». Ця збірка присвячена члену цього колективу, другу, однодумцю, поету Олександру Микитовичу Полонському. На жаль, тяжка хвороба передчасно забрала цю чудову людину.

Народився Олександр Полонський на Сумщині в 1949 році. Закінчив механіко-математичний факультет Харківського державного університету. Працював на ДП «Харківський завод електроапаратури» заступником директора по економіці, Заслужений економіст України, Ветеран космічної галузі України, член громадської організації  «Харків ракетно-космічний».  При цьому чудовий поет-лірик, гуморист, філософ. Різнобічна особистість, тобто людина, що має багатогранні інтереси,  здібності, знання. Розумний, з добрим серцем і відкритою душею.

На протязі багатьох років він писав вірші, щедро ділився своєю творчістю. Його твори увійшли в поетичні збірки  «Вдохновленные космосом», «Внеземное притяжение», «Звездное призвание». В 2015 році видана збірка віршів «Прозрение», а у 2023 році – збірки «Невиснажені кроки» та «Світлини душі». Твори Олександра Микитовича використані при створенні ораторії «Космічне сходження», прем’єра якої відбулася в квітні 2019 році в Харківській філармонії у виконанні симфонічного оркестру, хору та  4 солістів.

Олександр Полонський пішов з життя, коли працював над ще однією збіркою –  «Колесо фортуни». Після цього «Однодумці», разом із комітетом «Харків ракетно-космічний» вирішили продовжити його працю. Тому в альманах увійшли вірші О. Полонського, Ю. Сліпушенко, О. Звягіної, Н. Лебеденко, В. Шевченко. На зустрічі вони читали його та йому присвячені вірші.  Гості презентації тепло згадували Олександра Полонського, а також дивилися відео з його яскравими літературними виступами.

Прочитайте його вірші, відчуйте безмежний Космос…