1 листопада в Музично-театральній бібліотеці відкрилась виставка – присвята заслуженого художника України, живописця – пейзажиста, сценографа, графіка, родоначальника династії художників  Петра Антоновича Шигимаги (1917-1999).

Для нас та всіх мешканців Харкова – ця виставка найсправжнє свято, свято найвищого професіоналізму, майстерності, унікальна можливість побачити шедеври українського мистецтва нашого земляка,  харків’янина Петра Антоновича Шигимаги.

Народився він 10 липня 1917 року в місті Богодухів. Оточення красою мальовничих краєвидів та завдяки чуйності першого вчителя малювання Степана Кузьмича Вакуленка пробудило у молодого хлопця тягу до прекрасного, дало поштовх до спроб знайти себе в образотворчому мистецтві, зробило його мрійливим і вразливим.

На виставці представлені роботи з живопису, такі, як «Коробов хутор», «Ромашки», «Перший сніг», «Осінній день», «Ворскла», «Весіннє золото верби» та інші. Це чудова природа, розуміти яку, відчувати її настрій, мислити її образами, навчив колись студента Шигимагу його наступний педагог Микола Григорович Бурачек.

Петро Антоновичу дуже любив Україну, її красу оспівував у своїх картинах. Він дуже любив українську пісню, а в художньому інституті захопився багатобарв’ям театру. Саме тоді в майбутньому митцеві визрівали риси справжнього майстра живопису –  сміливі ідеї, творча жадібність, постійна допитливість, невтомний пошук.

І скільки б часу Петро Шигимага не працював як театральний художник, він залишив театр. Пейзаж стає провідним у творчості художника. Він працює насамперед як живописець, а також займається графікою. Пише переважно Харківщину, Сумщину, Полтавщину.

Його твори по-сьогоднішньому життєстверджуючі, навіть життєдайні – свіжі соковиті краєвиди надихають людину. Майстра цікавить незвичайність існуючих у живій природі форм, що викликають певні асоціативні зв’язки та перетворюють у філософську концепцію полотен. Вивчаючи   різні куточки батьківщини, майстер більше конкретизує свої пейзажі, створюючи серії, пов’язані з   окремими  районами України.

Його краєвиди, великого чи малого вони розміру, завжди композиційно викінчені. Він любить «перебудовувати» побачене, щоб на полотні воно мало вигляд і характер цілісного та вражаючого мистецького образу. В його творчості  переважають картини поезії, де поєднується реальність написаних  у свій час етюдів і вишукану образність поетичних рядків, що колись запали  в душу. Петро Антонович не терпить штампу. Він постійно і вперто шукає. Навіть    один  і той самий мотив пише в різній кольоровій гаммі, то олійними фарбами, то темперою, то гравірує, то виконує в техніці монотипії або пастелі.

В його   творчому активі і  п’ятидесятирічна педагогічна практика. Він сам високо шанував іменитих педагогів, та й сам наставляв та навчав творчу молодь. Очолюючи  в харківському художньому училищі театрально-декораційне відділення Петро Шигимага не тільки навчав своїх студентів професійним тонкощам, а й розкривав перед ними безмежний простір досягнень світової культури. Серед його учнів такі відомі харківські художники, як Тетяна Дмитрівна Пасічник, Григорій Іванович  Батій, Аркадій Чадов, тощо.

Ми запрошуємо Вас, шановні харків’яни, прийти до нас та подивитись чудову виставку картин Петра Антоновича Шигимаги.

Малювати картини руками не можна,

Лише серцем, що б’є у душі…

В тій, де мешкає дивний художник,

Що натхнення черпає в собі.