Сергій Грічанок – людина сонячна, здається, що усмішка ніколи не сходить з його обличчя. І це дуже приємно, бо відповідаєш йому тим же, усміхаючись у відповідь . Виставка, що відкрилась в бібліотеці 2 вересня 2023 року, цілком присвячена маленькому містечку ВОРОХТА, розташованому у самому серці Карпат. Там, на пленері в селищі Ворохта, народились чудові пейзажі художника.

П’ять його виставок з краєвидами ВОРОХТИ вже відбулися на Заході України (Ворохта, Івано-Франківськ, Косів. Ужгород, Яремче). А зараз ми запрошуємо харків’ян до нас у бібліотеку познайомитися з новими враженнями майстера під назвою «Ворохта -джерело натхнення». В роботах використана акварель, кольорова туш та чорнила, графічні матеріали, папір різних відтінків. І що важливо – їх можна придбати.

Талановитий, міцний, зрілий митець Сергій реалізує свій талант та здібності у двох напрямках діяльності. Перше –  участь у пленерах, а по-друге – педагогічна діяльність, передача своєї майстерності дітям. А таке притаманно лише  людині добрій та справедливій, бо працювати стільки років з дитячою творчістю без цього в серці неможливо.

Сергій Грічанок працює викладачем образотворчого мистецтва більше 30-ти років. Його професія, призначення – розкривати, розвивати, підтримувати юні таланти. Викладання, участь в дитячих конкурсах та пленерах, організація спільних та персональних виставок дитячої творчості, кураторство у різних проектах. Під час участі у дитячих пленерах він також працює над особистими роботами поруч зі своїми учнями, показував особливості техніки та можливості художніх матеріалів.

Участь у пленерах – це улюблена справа для художника та його підопічних. В хвилини дозвілля та під час канікул Сергій почав працювати над власними задумами та враженнями після своїх мандрівок. Творча переробка того, що він побачив, власне ставлення до натури, бажання знайти власну техніку та стиль не покидають автора і тепер. Він експериментує з аквареллю, кольоровими чорнилами та тушшю, цікавиться властивостями паперу різних відтінків та кольорів та з задоволенням робить колажі або малюнки в змішаній техніці. Починаючи з 2015 року автор почав робити свої вернісажі. Їх було вже 8.

Мандри різними куточками СВІТУ не припиняються, вони можуть тільки продовжуватися.  Так саме як і педагогічна діяльність, бо художнику є чим ділитися з тими, хто любить малювати. Він дуже обдарований майстер і наставник.

А ми чекаємо на Вас! Приходьте подивиться на те, що дасть вам гарний настрій та насолоду.