15 квітня 2023 року, напередодні Великодня, у Харківській спеціалізованій музично-театральній бібліотеці відбувся наживо захід, присвячений темі писанкарства під назвою «Класична воскова писанка та література про неї». Ця лекція відбулась в рамках діяльності проєкту «Різнобарвна Україна» та роботи хобі-клубу «Створюючи красу».

Під час заходу глядачам було запропоновано матеріал, з якого вони могли дізнатись не лише про писанку і її особливості, а й побачити наочно які ще бувають способи декорування яєць, чим вони схожі з класичною восковою писанкою та які відмінності мають. Також під час лекції була змога побачити як повноцінні роботи самої авторки заходу, методиста бібліотекиНіки Хворостенко (що є діючим учасником харківського клубу писанкарів ім.А.П. Овчаренко, цього року клубу виповнюється вже 30 років з моменту започаткування), а й побачити на слайдах зразки найвідомиших майстрів цієї техніки – Оксани Білоус, Віри Манько, Тараса Городецького та інших.

Також окремим блоком був огляд літератури про писанкарство з книжкових фондів бібліотеки. Найбільша увага присутніх на заході в цій частині була при кута до видання харківського клубу писанкарства у 2018 році «Історія колекції писанок харківського історичного музею ім. М.Ф. Сумцова». У цій збірці, поруч з музейними писанками, були також представлені зразки копій писанок колекції професора Сумцова від президента клубу Наталії Кравченко (Олійник). Праця над створенням копій колекції тривала з 1999 по 2005 рік. Фотограф К. Костін та автор художнього макету видання В. Шандиба зафіксували стару та нову колекції, копії писанок були подаровані місту.

Особливе зацікавлення глядачів викликала практична частина загоду, де було детально описано технологію створення воскової писанки, як видути куряче яйце для заготовки під розпис, процес виготовлення самостійно з подручних матеріалів інструменту для писанок –писачка, та розповідалось про схожі на воскову писанку техніки травлянки, крапанки, технологію виготовлення лемківської писанки.

В рамках книжкової виставки до заходу глядач міг побачити роботи з ще одного проєкту бібліотеки «Писанкова витинанка» що діє у бібліотеці з 2022 року. В рамках     цього проєкту методистом бібліотеки Нікою Хворостенко створюються витинанки у вигляді писанок за мотивами класичних зразків воскової писанки. Окрім того до кожної роботи є невеликий огляд символіки та значення кольорової гами. Нажаль не всі роботи цього проєкту збереглися в належному стані через воєнні дії в нашому місті, але деякі з цих робіт відвідувачі заходу нарешті побачили не лише дистанційно, а й у стінах бібліотеки. Тема писанкарства та декору яєць є традиційною навесні та влітку у плані заходів нашої бібліотеки,