Дитина малює з самого маличку. І це гарно. Це можуть бути так званні «каракулі», але для неї це вже досягнення. Можливість проявити свою фантазію на будь-яку тему, відобразити своє уявлення про світ, починаючи з зображення сонечка до ідеалів дружби, миру та добра.
Вже XXV ювілейний раз у Харкові проходить Фестиваль образотворчості «Весна Радість Світло», який саме про це – творчу реалізацію особистості, скільки б їй не було років і який би не був зараз час. Бо творчість має право на існування і сьогодні, тим більше сьогодні, коли йде війна і гремлять вибухи.
Організатори Фестивалю – громадська організація «Психокультура», Харківська державна академія дизайну і мистецтв, Харківська спеціалізована музично-театральна бібліотека за підтримкою Департаменту культури Харківської міської ради.
Історична довідка:
Фестиваль почав свою історію з 1999 року. За час проведення у Фестивалі взяли участь близько 3500 осіб і 30 організацій Харкова і області, а також гості з України, Росії, Китаю, Малайзії, США. Його мета – залучення молодого покоління до Краси через різні види та форми творчого самовиразу і підтримки суспільством юних обдарувань.

В цей рік відбір малюнків проходив у режимі онлайн. Серед учасників – діти різних вікових груп. Було відібрано більше 100 малюнків харків’ян, а також гостей з Великобританії, Вірменії та Франції.
Як підсумок – фестивальна виставка під назвою «Мир у кожну оселю», що за традицією відкрилася 24 березня 2023 року в Харківській спеціалізованій музично-театральній бібліотеці.

Наталья Черненко, 14 років, учасниця конкурсу:
«Я займаюсь малюванням вже 2 роки. Мій педагог Наталля Гаврилівна Лавриненко. Я їй дуже вдячна за процес навчання. Малюю весь вільний час, отримую задоволення, мені дуже це сподобається. Люблю живопис. В основному малюю краєвиди. Цей конкурс для мене дуже важливий. Щорічно в ньому приймаю участь. Дякую за це!»
Коли у бібліотеці розглядаєш ці малюнки, то бачиш, що вони різні, але їх об’єднує внутрішня радість та світло . Всередині стає тепло, а на обличчі з’являється посмішка. Нехай малюнок ще не досконалий, але він має сенс, що є важливим у розвитку дитини.
Маленькі художники бачать все, що відбувається навколо та переносять це на свої роботи. Але треба ще у малюнку роздивитися і саму дитину та зрозуміти, про що вона думала, коли малювала, що хотіла сказати. Учні різноманітність фарб, звуків, запахів переносять на папір. Вони грають і в цьому їм допомагають їх наставники, надихають, підтримують. Говорять, як треба малювати, і одночасно дозволяють дитині виявляти у живописі свою фантазію.
Виставка чекає на Вас!