Так склалося природно, що наступною бібліотекою, яку я відвідала у місті Львові теж була дитяча бібліотека – філія. Чому так? Нічого дивного. Спрацювала рекомендація попередньої колеги, яка запропонувала мені побачити незвичайний, сучасний, продуманий в усіх відношеннях заклад. Ще й на таксі відвезла, тобто передала з рук до рук. Враження не змусили на себе чекати.

Перше, що здивувало, це будівля, в якій знаходиться бібліотека. Неодмінно пам’ятник архітектури ХІХ століття, одна з найстаріших будівель Львова. А ось що там було раніше – розповідаю. Під №175 у 1890-х роках збудували симпатичну двоповерхову кам’яничку зі стрільчастою вежею і рельєфними медалями між вікнами другого поверху. Колись тут розташовувалася ні, не фабрика кондитерських виробів чи виготовлення ялинкових іграшок, і навіть не друкарня на найгірший кінець, а увага – адміністрація фабрики горілок, рому, лікерів та оцту і дистиляції спирту фірми «Штадтфельд і Спілка». Це так звані попередники. Над вікнами другого поверху можна помітити вензель «SG» – «Сальо Гольдфрухт» – такою була назва цього закладу. Згодом на цьому місті функціонувала консервна фабрика Рюккера.

Тепер на першому поверсі будинку розташована філія №27 Львівської центральної міської дитячої бібліотеки м. Львова. А очолює її завідувачка Наталія Семчук, дуже чуйна людина, яка не байдужа до людей, з любов’ю та відданістю відноситься до своєї справи. Сюди варто приїхати не тільки заради книг, тим більше, що сучасна бібліотека давно перестала бути виключно «храмом знань». Вона вже інша. І в цьому я мала можливість ще раз переконатися. Тут є все, щоб почувати себе насамперед як вдома (ключове слово «вдома»): можна поспілкуватись з друзями, вчасно поїсти чи випити кави (є своя кухня), зробити уроки, попрацювати на комп’ютері. Діти приходять сюди пограти, почитати, розташувавшись у м’якому комфортному кріслі, прийняти участь у заходах (а тут їх багато різних та цікавих), порадитись з бібліотекарем, інше. І вже в останню чергу вибрати книги для домашнього читання. Їм тут ЦІКАВО! Для них бібліотекар є та людина, на яку можна покластись, коли потрібна допомога, з ким можна обговорити особисте, бо до них є довіра. І це дуже важливо, тому що і діти, і дорослі завжди йдуть туди, де їх люблять та чекають. Також сучасний затишний інтер’єр бібліотеки дає можливість використовувати її як локацію для зйомок телепередач, для презентацій різноманітних проєктів, започаткованих партнерами – громадськими організаціями.

Ще один важливий додаток. Наслідком співпраці з громадськими організаціями стало внесення бібліотеки до туристичного маршруту у мобільному додатку із доповненою реальністю «Підзамче. Нарешті». Біля входу у бібліотеку розміщена точка маршруту, що позначена наземною табличкою №5. Як кажуть, милості просимо!

Справді, цей заклад включає в себе простір навчання, простір натхнення, місце зустрічі та дозвілля. Його можна порівняти з п’ятизірковим готелем: чудові апартаменти, ввічливий та кваліфікований персонал, професійне обслуговування, великий вибір книг, цікаві дослідницькі та розважальні заходи. Одним словом – все увімкнено! І це вражає.

Наприкінці скажу – далі буде.