Харківська музично-театральна бібліотека 14 липня 2022 року презентувала виставку-огляд в рамках діяльності проєкту «Різнобарвна Україна», присвячену видатному українському художнику та педагогу Василю Забашті. У липні виповнюється 104 роки від дня народження художника.

Народився і виріс художник на Харківщині, початкову мистецьку освіту здобув у нашому місті.  В 1937—1939 роках навчався в Харківському художньому училищі (нині Харківський фаховий вищий художній коледж), та після війни Навчався в 1946—1947 — у Харківському художньому інституті (нині Харківська державна академія дизайну та мистецтв). Але  потім переїхав до столиці і закінчив Київський художній інститут (1947-1951) та аспірантуру Академії мистецтв (1952-1955). Проходив аспірантуру під керівництвом Володимира  Костецького.

Василь Забашта належить до плеяди вітчизняних художників другої половини ХХ — початку ХХІ століття з чітко окресленою самобутністю духовної та мистецької постави. Як викладач присвятив своє життя вихованню нового покоління митців у Київському державному художньому інституті (нині це Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури), де працював завідувачем кафедри, деканом, професором, а з 1993 року – керівником відновленої майстерні пейзажного живопису.

Художник пішов із життя у 2016 році на 97-му році життя. Але ще у 93 роки він самостійно організовував свою персональну виставку! Більше фактів про Василя Забашту ви дізнаєтесь, ознайомившись з виставкою-оглядом за посиланням. Матеріал до заходу підготувала та провела методистка Ніка Хворостенко.