Харківська музично-театральна бібліотека презентує огляд-реквієм присвячений українській піаністці та педагогу Тетяні Борисівні Вєркіній. 4 липня 2022 року пішла з життя почесна харків’янка, музикантка, громадська діячка, ректорка Харківського національного університету мистецтв у 2003-2020 роках Тетяна Вєркіна. Їй було 75 років. Про смерть Тетяни Вєркіної повідомили у прес-службі Харківської міськради та на сторінках Національного університету мистецтв.

Тетяна Вєркіна народилась 18 вересня 1946 року у Харкові. Вона була донькою радянського вченого-фізика, академіка, засновника та директора Фізико-технічного інституту низьких температур Бориса Вєркіна. Все своє життя пов’язала з музикою, яка увійшла в її життя ще з дитинства.

У 1964 Тетяна Вєркіна закінчила Харківську середню спеціальну музичну школу-інтернат по класу Ніни Гольдінгер. По закінченню музичної школи вона вступає до тоді ще інститут мистецтв ім. І. П. Котляревського до класу В. Захарченка. І у 1969році успішно закінчила нашу консерваторію та отримала цікаві пропозиції як роботи так і продовжити навчання. У 1976 Тетяна Вєркіна закінчила ассистентуру-стажування в Московській консерваторії під керівництвом Є. В. Малініна.

З 1969 починає викладати в Харківскому інституті (університеті) мистецтв ім. І. П. Котляревського (з 1988 вже в якості доцента, з 1997 професора, а з 2003 ректора). Була також завідувачкою кафедри спеціального фортепіано. Одночасно з викладанням у консерваторії приймає пропозицію від свого першого місця навчання і паралельно викладає багато років у Харківській спеціалізованій музичній школі-інтернаті (зараз Харківський державний музичний ліцей).

Навіть будучи ректором університету не припиняла педагогічної діяльності. Клас Т. Вєркіної як викладача та багаторічного завідувача кафедри закінчила велика кількість талановитих піаністів — лауреатів міжнародних і національних конкурсів, фестивалів, які зараз розвивають і прославляють національну фортепіанну школу як у Харкові, в Україні, так і далеко за її межами — Латвії, Німеччині, США, Швеції, Ізраїлі, Голландії та інших країнах.

Попри всю свою зайнятість концертувала як піаністка та співачка, виступала і соло, і в ансамблі,і з оркестром, має фондові записи. Вона також писала теоретичні матеріали як науковець. В нашому огляді ми зібрали приклади її виступів, цікаві факти з життя та згадали матеріали пов’язані з постаттю Тетяни Вєркіної. Ознайомитись з заходом ви можете за посиланням.

Матеріал до заходу підготувала та провела методистка Ніка Хворостенко.