Мистецтво писанкарства поширене не лише як українська традиція, а у багатьох народів світу. З розписними та фарбованими яйцями пов’язано безліч легенд, повір’їв, переказів, звичаїв, традицій, обрядів. Про все це можна прочитати на сторінках багатьох видань та наукових праць, з деякими з них знайомить наш книжковий огляд, створений в рамках діяльності проєкту «Різнобарвна Україна».

Знаною для багатьох, хто цікавиться темою писанкарства не лише практично, а й теоретично, є знаменита монографія етнографа та фольклориста М.  Сумцова. Учений описує символіку писанок і писанкарське приладдя, наводить народні назви писанок та елементів орнаментів. Цінними для дослідників та майстрів є бібліографічні посилання, наведені в тексті монографії.

З постаттю М. Сумцова пов’язане ще одне цікаве видання, а саме «Історія колекції писанок Харківського історичного музею ім. М. Ф. Сумцова». Видання присвячено 25-річчю діяльності Харківського клубу писанкарства імені А.П.Овчаренко. До наукового обігу вперше введено реконструкцію писанок із відомої колекції М.Ф.Сумцова, що знаходиться у зібранні Харківського історичного музею. Значний ілюстративний матеріал альбому доповнено науково-популярними статтями музеєзнавців, істориків мистецтва, культурологів, писанкарів. Розглянуто семантику та символіку, регіональні особливості писанок Слобожанщини. Видання призначено для всіх, зацікавлених у вивченні історії нашого краю та народного мистецтва, а керівники гуртків писанкарства разом з учнями зможуть відтворити писанки наших предків.

Матеріал до заходу підготувала та провела методистка Ніка Хворостенко. Вона також доповнила його своїми практичними коментарями та порадами. Тож зверніть на це увагу, це може бути корисно!