У воєнному світі так мало поетичного. Але в наших серцях поезія має бути присутня. І для натхнення словом ми вирішили зробити це саме в форматі аудіо-підкастів, не перегружаючи глядача візуальними ефектами.

Починаючи цикл поезії, було вирішено одразу зупинитись на перетині двох століть (ХХ та ХХІ). А питання з кого почати –  взагалі не розглядалося, бо є творчість Ліни Костенко. Матеріал її авторства, з яким вам доведеться стикнутися у першій частині циклу «Почути поезію» обрано зі збірки «Мадонна перехресть».

У альбомі (бо це не просто книга, а ще й з багатим ілюстративним матеріалом-присвятою дочці Ліни Василівни «Мадонні перехресть», де надруковано нові і раніше не публіковані поезії різних років (датування під кожним текстом допомагає дослідити цей аспект), авторка і далі розробляє той тематично-проблемний блок, що окреслився у попередній збірці «Річка Геракліта». Це, крім звичних пейзажної, філософської і любовної лірики, також присутня екологічна проблематика (лісові пожежі, зникнення цілих видів тварин чи забруднення океанів) і важлива для самої авторки тема Чорнобиля (навіть додано вже рефлексії над трагедією на Фукусімі). У цій збірці немов на перехресті доріг життя, є час для роздумів, осмислення минулого, сьогодення й майбутнього.

Одним з найцікавіших творів є вірш про іграшкового слона. У книжці його доповнює зворушливе фото Ліни Василівни з тим-таки слоном. До речі, фотографії з сімейного альбому авторки (де вона і її рідні зафіксовані у різні роки життя) є дуже вдалим додатком до книжки, — вони створюють візуальний аспект отого затишного особистого світу, що протистоїть «хижій сучасності». Але вирішить самі що вам більше сподобається.

Матеріал до заходу підготувала та читала для вас методистка Ніка Хворостенко.