З творчістю музиканта Дениса Карачевцева наша бібліотека знайомить давно, ми пишаємось і цінуємо співпрацю з ним в рамках як діяльності авторського проєкту «Аkustikos library», так і у інших заходах нашої бібліотеки. І ми були не здивовані тим, що цей митець одним з перших відкликнувся реакцією на складні воєнні події в нашій державі.

Він розпочав серію виступів, локаціями до яких став поранений війною Харків. Таким чином музикант висловлює підтримку жителям міста та хоче зібрати кошти на допомогу людям. Попри можливості виїхати за кордон (бо його гастрольна діяльність навіть попри ковідні обмеження була розписана набагато вперед з виступами як в Україні так і в інших країнах), віолончеліст вирішив залишитися в рідному місті.

Початковим виступом воєнного часу став запис, коли він виконав фрагменти сюїти Баха біля зруйнованої будівлі обласного управління Національної поліції. Друг Дениса Карачевцева, фотограф Олександр Осипов записує вуличні виступи музиканта на відео для подальшого розповсюдження цього контенту.

У засобах масової інформації його виступи неодноразово висвітлювались, особливо популярним матеріалом є виступ 21 березня 2022 року Дениса Карачевцева, коли він виконав на віолончелі гімн України біля пошкодженої будівлі Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського.

На іншому популярному у мережі відео, розміщеному Денисом Карачевцевим 1 квітня 2022 року, музикант грає на віолончелі на баскетбольному майданчику школи №134. (Це той самий навчальний заклад нашого міста, що згорів повністю 27 лютого 2022 року, коли невелика група російських військових прорвалася до Харкова і частина з них зайняла навчальний заклад. У результаті бою виникла пожежа, кількох загарбників узяли в полон, решта загинули).

Про все це і не тільки ви дізнаєтесь з нашого дистанційного заходу, що підготувала для вас методистка Ніка Хворостенко. Слідкуйте за матеріалами з сайту.