Творчість Вільяма Шекспіра є найвищим досягненням європейської літератури доби Відродження і вважають національним героєм та одним із символів Англії. За життя Вільям Шекспір став одним із найвідоміших драматургів світу, створивши 17 комедій, 10 хронік, 11 трагедій, 5 поем і 154 сонети. Найвідомішими його творами є: «Ромео і Джульєтта», «Гамлет, принц данський», «Отелло» та «Макбет».

У лекції нашої бібліотеки ми дослідили не лише його творчий доробок, а й розглянули питання, чому прихильники творчості Шекспіра розділилися на дві течії: «стратфордіанство» та «антистратфордіанство».   П’єси за мотивами творів драматурга ставлять на театральній сцені світу частіше, ніж твори будь-якого іншого автора. Найкращі театри світу незмінно включають в свій репертуар його п’єси, а роль Гамлета мріє зіграти хіба що не кожний актор. Ми розглянули найвідоміші постановки на світовій та українській сцені, серед найбільш цікавих варто виділити дві постановки «Король Лір» – постановку Оксани Дмітрієвої у Харківському державному академічному театрі ляльок імені В.А. Афанасьєва та театральну роботу від режисера Ігоря Бориса в Харківському  драматичному академічному театрі ім. Т. Г. Шевченка з талановитим акторським тандемом Леоніда Тарабарінова ( у ролі Ліра) та Володимира Маляра (у ролі Шута).

Та твори Шекспіра не лише ставлять на сцені, а також екранізують, цитують та вивчають у школі, надихаються творчістю та постаттю самого автора. Спадщина Шекспіра набула світового значення, вплинула на творчість численних митців світового значення і зберігає свою актуальність до нашого часу. Під час лекції ми також розглянули твори митців сучасності, присвячені постаті Вільяма Шекспіра.

Творчості неперевершеного драматурга і блискучого майстра сонета присвячено тисячі книг. Тому ми також рішили зробити невеличкий огляд в рамках лекції.

Матеріал до заходу підготувала та провела методистка Ніка Хворостенко.