Заходів, присвячених видатному українському режисеру Лесю Курбасу є чимало, проводяться вони і в нашій бібліотеці. Також окрема увага постійно приділяється теоретичним працям самого режисера. А от про матеріали, за темою Курбаса і його дослідження окремо заходів не було, тож ми вирішили виправити цю несправедливість.

Та вийшов не просто бібліографічний опис матеріалів, а справжня розмова про світ книги і те, як Лесь Степанович Курбас ставився до книги, слова і як сьогодні вшановують його пам’ять через такі джерела. Ми не ставили собі за мету відкрити геть ексклюзивний матеріал, але нагадали певні моменти за означеною темою. Приємно, що більшість з того, про йшлося у розповіді – є у фондах відділу мистецтв та художньої літератури, а також у довідково-бібліографічному відділі нашої бібліотеки.

Читав Лесь Курбас дуже багато ще з років навчання в гімназії, а книги збирав протягом усього свого життя. Тому тема дослідництва впливу книги на режисера, огляди нової літератури, що присвячена Лесю Курбасу може і буде продовжена в рамках діяльності проєкту бібліотеки «Різнобарвна Україна».

Цей матеріал було вперше презентовано під час участі у дистанційному науково-практичному семінарі «Я вибираю Березіль» у Харківській державній академії культури 31 03 2022 року. Ця подія відбулась за ініціативи декана театрального факультету заслуженого діяча мистецтв України Ігоря Бориса. Матеріал підготувала методистка Ніка Хворостенко.

Авторка матеріалу і бібліотека хочуть подякувати Ігорю Олександровичу Борису за організацію та проведення цього заходу попри складні воєнні умови в нашій країні і за змогу долучитись до цієї події. А ви можете переглянути матеріал за посиланням.