До уваги наших поціновувачів в рамках проекту «Мистецькі вечорниці» та хобі-клубу «Створюючи красу» ми підготували захід по одній з найбільш популярних тем у нашому лекційному списку. Це присвята геніальному нідерландському художнику Вінсенту Ван Гогу, що являє собою одну з найвідоміших постатей в історії західного мистецтва.
Ми підготували мистецький огляд та шоу-клас з виготовлення прикрас, витинанок та колажів. Відповідь на питання: «Чому саме практична частина під назвою «Зіркова ніч у соняхах»?» дуже проста – ми обрали для натхнення дві найвідоміші картини Вінсента Ван Гога «Зіркова ніч» та його серію картин з зображенням соняхів.
Під час заходу можна почути як його біографічні відомості та цікаві факти, а також побачити, як творчість Ван Гога й досі надихає людей по всьому світу.
Під час лекції ви дізнаєтесь, чому саме захоплення Ван Гога імпресіонізмом тривало недовго і художник швидко зрозумів, що його живопис має бути абсолютно іншим. Він вирішив, що тільки прозоре повітря та яскраве сонце півдня зможуть надати його полотнам тих кольорів, про які він мріяв. А саме за яскравість кольорів цього художника більшість і любить.
Серед незвичніх фактів про художника розглядається наприклад те, що Ван Гог був великим шанувальником японського мистецтва, а його незвичне небо на картинах має наукове пояснення.
З практичної частини ви дізнаєтесь як зробити кулон з вишивкою за мотивами творчості Ван Гога, як повторити мотив соняхів у стилістиці Ван Гога у колажах, ліпленні з керапластики та пластиліну, витинанці, імітації вітражу тощо. Цей захід створила і проводила методистка Ніка Хворостенко.