Є такий образний вислів, що вишиванка є генетичним кодом нації. І тому ми не змогли бути осторонь і підготували для вас захід-присвяту до цієї теми і заодно до святкування Дня української вишиванки, що відзначають у травні. Дистанційну лекцію-огляд під назвою «Вишиванка та її таємниці» створено в рамках діяльності проєкту «Різнобарвна Україна», а практичні поради збирались в рамках діяльності хобі-клубу «Створюючи красу».
Вишиванка — це символ здоров’я та краси, щасливої долі й родової пам’яті, порядності й чесності, любові та святковості; крім того, вишиванка – це ще й оберіг. Не можна точно встановити період виникнення вишиванки. Зачатки цього ремесла існували ще у скіфів.
Вишивання є національним мистецтвом та ремеслом українців, звичайно, у залежності від регіону існують певні розбіжності у використанні елементів орнаментів, естетичності їх розташування, гами кольорів, а також у використанні певних технік. Тому на лекції ми розглянули деякі особливості найбільш поширених технік створення вишиванки.
Особливо цікавим моментом лекції став огляд техніки вишивки «білим по білому». Це художній прийом, у якому рельєфний узор вишивки створює гру світла, то вбираючи, то відбиваючи його; поєднуються до десяти технік вишивки, а їх різноманітне сполучення дають безліч вишуканих орнаментальних композицій.
Дізнайтесь більше, подивившись цей огляд самі, матеріал підготувала та розповідала методистка Ніка Хворостенко.