Навесні ми завжди готуємо цикл заходів по писанкарству. І цей рік не став виключенням, попри всі складнощі ми підготували для вас лекцію «Мистецтво писанкарства» про цю техніку та шоу-клас з технології виготовлення воскової писанки та трав’янки «Писанкові дива». Ці заходи було створено в рамках проекту «Різнобарвна Україна» та хобі-клубу «Створюючи красу». І хоча в нашій бібліотеці ми неодноразово торкалися цієї теми – цьогорічний матеріал мав чим зацікавити навіть найвибагливішого глядача.
Під час лекційної частини ми могли дізнатись про те, як трактують яєчко в різних культурах, як саме прикрашають та чи мають відмінності у виготовленні писанки.
Писанка – це мініатюрний витвір народного мистецтва. Це сакральний предмет. Прадавні звичаї розмальовувати навесні яйця з’явились у слов’янських народів ще в язичницьких віруваннях. Ще з незапам’ятних часів у міфопоетичних традиціях багатьох світових культур яйце було найдавнішим символом життя. Саме його вважали прообразом світового яйця, з якого виростає Всесвіт.
Практична частина була присвячена технології виготовлення класичної воскової писанки. На практиці розглянули матеріали зі збірки зразків та описи писанок саме за регіонами. З другої половини 19 століття природні відвари почали витісняти хімічні анілінові барвники. Тим більш, що раніше писанкарі користувались здебільшого засушеними рослинами, котрі збирали заздалегідь з літа. Хоча брали і свіжу сировину, доступну навесні. Та з відварами є маленька хитрість, про яку ви також можете дізнатись з нашого заходу!
Лекцію та практичну частину створила і проводила методистка Ніка Хворостенко, що є діючим учасником харківського клубу писанкарів.