Дитячі образи – одна з найпрекрасніших і невичерпних тем світового мистецтва. У майже кожній музейній колекції є чимало творів образотворчого мистецтва, які присвячені дитині. Тому, в час сумних та болісних подій ми вирішили звернутись до найнатхненнішої теми, що уособлює собою життя, мир, спокій та надію на краще. Матеріал підготовано в рамках діяльності проєкту «Мистецькі вечорниці».
Творці, що працюють у різних напрямках мистецтв, як ніхто інший, володіючи особливим баченням навколишнього світу і його духовним сприйняттям, не змогли пройти повз цієї захоплюючої теми. Та на їх полотнах ми можемо споглядати не лише кумедних малюків, що зворушливо намагаються наслідувати дорослим, через ігри. В образах дітей часто показано дитячі мрії та бажання, а часом і нестерпні тяготи, важкі долі та страждання. У майже кожній музейній колекції є чимало творів образотворчого мистецтва, які присвячені образам дітей, де на їх обличчях то безтурботна радість, то лукавство, то затаєний смуток або напружена зосередженість.
Має ця тема і дослідницький характер, тому що оглядаючи картини, глядач з задоволенням відшукує серед дитячих образів свою «споріднену» душу, дізнається як жили діти раніше, що вдягали, чим захоплювалися, якими іграшками та в які ігри грали.
В огляді представлено твори багатьох митців як з України так і з цілого світу. Можливо, серед всього побаченого ви зустрінете і свою улюблену картину та станете трохи щасливішими. Матеріал підготувала методистка Ніка Хворостенко.