Презентуємо вам відео-підкаст у техніці моушен-відео (анімований шоу-клас) по створенню паперового журавлика-символа миру.
В рамках діяльності хобі-клубу «Створюючи красу» та заходів проєкту «Мистецькі вечорниці» ми неодноразово звертались до техніки оригамі та традицій, що пов’язані з оригамі. Так, на минулорічних заходах ми постійно згадували, що перші книги з орігамі у світі були присвячені рензуру. Термін «renzuru» (дослівний переклад – «з’єднані журавлі») — це частина техніки оригамі, за допомогою якої складають декілька журавлів з одного аркуша паперу (зазвичай квадратного), використовуючи ряд стратегічних прорізів, щоб сформувати мозаїку напіввід’єднаних менших квадратів від оригінального великого квадратного паперу. Тому глибинне дослідження теми журавлів в мистецтві оригамі цілком обґрунтовано.
Але натхненним мотивом для створення цього шоу-класу стало не лише бажання поділитись таким популярним в оригамі журавликом, що взмахує крилами. А й бажання згадати історію та традицію, що висвітлюється в історичному романі «Садако і Тисячі паперових журавлів», класичній історії, заснованій на житті постаті дівчинки Садако Сасакі. Це японська дівчинка, мешканка Хіросіми, що стала жертвою ядерного бомбардування 1945 року. Вона є одним із символів Хіросімської трагедії. Нажаль вона померла від лейкозу у 12-річному віці.
Є повір’я, що той, хто складе 1000 такіх птахів власноруч – здійснить найзаповітнішу мрію. Тож і Садако перед смертю складала з паперу тисячу журавликів, сподіваючись одужати. І вона зуміла скласти понад 600 журавликів, які були підвішені на нитках до стелі палати. Дівчинка не зупинялася і виготовляла фігурки далі попри хворобу, вірячи що одужає. Зараз по всьому світу є пам1ятники дівчинці з цим журавликом і ця модель оригамі є найбільш популярною як у майстрів, так і у початківців. Долучайтесь і ви. Подивіться як народжується журавлик за посиланням. Ми готуємо нові цікаві матеріали, тож слідкуйте за нашою діяльністю