Продовжуємо нашу розповідь… Після знайомства з львівською дитячою бібліотекою стало зрозуміло у чому ми збігаємося і де можливий обмін ідеями. Це звичайно ж мистецтво. І ми вирішили, що було б добре висвітлити цю діяльність бібліотек на наших сайтах. Ми про них, а вони про нас. Розповідаючи про це, побачимо де і чим ми можемо поділитися один з одним, подарувати нові ідеї, розширити свої напрямки діяльності. Тож – починаємо.
Однією із складових мистецького простору Комфорт-бібліотеки для дітей стала зона Креатив-форум. Вона поєднує у собі арт-галерею, кіно-простір і простір для проведення майстер-класів.
У арт-галереї постійно відбуваються художні виставки сучасних українських художників. Читачі мали змогу милуватися роботами художників Василя Луціва, Богдана Рожака, Олени Хорошаєвої-Жмінки, Наталії Івженко, Nico Strusa, Аліни Шилан та ін.
Завжди викликають захоплення роботи народних майстринь Наталії Курій-Максимів (український фольклор на склі, вироби з глини), Ірини Чакалової (декупаж), а заразом і цікаві майстерки по виготовленню дерев’яних магнітів, глиняних ангеликів і писанок.
Дуже до вподоби читачам майстер-класи, які для них проводять художники – професіонали.
Гарною є ідея організація виставки «Моє хобі». Читачі мають змогу виставити свої роботи. А це вишиті картини, вироби з бісеру, макраме, ляльки-тильди, м’які іграшки, інше.
На волонтерських засадах мистецьку студію «Зелений лис » у бібліотеці веде художник-реставратор Іванна Кориневська. На заняттях читачі опановують ази техніки рисунку
З майбутніми талантами працюють: керівниця творчої студії Ірина Бардин (мистецька студія «АІКО»),творча студія «Гарбуз». Мико́ла Сергі́йович Огоро́дник — майстер народного мистецтва України, займається соломоплетінням, він працює в Музеї народної архітектури та побуту у Львові ім. Климентія Шептицького. У цей непростий час з нашими читачами почала працювати Аліса Дубицька — керівниця студії творчості для дітей «Fox» м. Харків.
Бібліотека тісно співпрацює з музично-мистецькими школами. Вже неодноразово відбувалися художні виставки та концерти учнів Львівської школи мистецтв №11 та Городоцької районної Малої академії мистецтв ім. П. Андрусіва. Разом з Львівською школою мистецтв №11 провели творчий вечір з Анною-Ольгою Михайлівною Канич (нар. 23 лютого 1928, Львів) — українською поетесою-пісняркою, педагогом, заслуженою діячкою мистецтв України.
У Комфорт-бібліотеці діє власний творчий гурток «Талановиті рученята». Майстерки проводяться з урахуванням вікових особливостей дітей, їх інтересів. Такі зустрічі сприяють розвитку творчої особистості засобами інформальної освіти, розвивають інтерес до ручної творчості, стимулюють до самостійного опанування новими техніками.
Для діток з особливими освітніми потребами у бібліотеці проводяться творчі майстерки із залученням спеціалістів Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Наші читачі беруть участь у творчих конкурсах, котрі оголошують Національна бібліотека України для дітей, ЦБС для дітей м.Львова, Управління культури м. Львова. Вони неодноразово ставали переможцями і призерами у цих конкурсах.
Для читачів організовуємо творчі зустрічі з акторами театру. Пізнаємо театральне мистецтво і через організацію власних вистав, а також близько співпрацюємо з дитячою театральною студією «КОЛО» та музично-театральним гуртком «Оріяна».
Наші читачі мають змогу переглянути у бібліотеці улюблені кінофільми і мультфільми.
Арт-простір у бібліотеці – це можливість якісно і по-новому організувати різнопланову особистісно-орієнтовану діяльність бібліотеки. Це місце вільного розвитку особистості, що сприяє активному й діяльному засвоєнню мистецьких знань та умінь, формує навичок продуктивного проведення вільного часу. І це здорово!