В рамках діяльності книжкового клубу «Літературна скарбничка» презентуємо огляд літератури та розповідь про українського письменника, літературного критика та громадського діяча Олеся Терентійовича Гончара.

Окрім огляду найбільш значимого літературознавчого, біографічного та автобіографічного матеріалу ми також додали розповідь про його життєвий та творчий шлях і згадки про маловідомі факти. Одним з таких фактів є те, що Олесь Гончар був одним із засновників Українського фонду культури (Не плутати з Українським культурним фондом, що зараз у всіх на слуху і створений набагато пізніше). Фонд культури, до якого причетний наш герой, було засновано  11 квітня 1987 року як першу неурядову доброчинну організацію і зараз він є імені Бориса Олійника.

Окремою частиною постає дослідження найвідомішого твору Олеся Гончара – роману «Собор». Твір був написаний та вперше надрукований у часописі «Вітчизна» у 1968 році. Олесь Гончар працював над романом протягом чотирьох років: 1963–1967.Літературні критики часто описують твір як «роман-застереження». У творі Олесь Гончар використав за основу реальні події та факти. Композиція роману не відзначається складною побудовою чи карколомними сюжетами. Більшу увагу автор приділяє розкриттю внутрішнього світу героїв, їхньої життєвої позиції. Обмежені також часові рамки подій: вони відбуваються протягом одного літа. Собор у романі — це єдність поколінь, минулого і сучасного, історична пам’ять народу, яка не має права на загибель.

Повністтю з оглядом ви можете ознайомитись за посиланням. Захід створила і проводила методистка Ніка Хворостенко.