В рамках діяльності хобі-клубу «Створюючи красу» та проєктів «Різнобарвна Україна» та «Мистецькі вечорниці» у бібліотеці та поза її межами  неодноразово влаштовувались практичні заняття з витинанки, шоу та майстер-класи. Проаналізувавши попит та зацікавлення аудиторії бібліотеки до практичних та теоретичних досліджень з витинанки, ми дійшли висновку, що варто заохочувати до цієї теми також і в рамках нашої діяльності у соціальних мережах.

Тому була знайдена форма, що поєднує в собі практичні та теоретичні складові. Для цього випрацьовується алгоритм: спочатку підбирається теоретичний матеріал з умовним референсом-ідеєю, потім окремо створюється (згідно ідеї матеріалу) паперова витинанка, робиться світлина (або колаж зі світлин в процесі чи відеозапис) отриманого практичного результату і формується у публікацію для соціальних мереж та сайту бібліотеки.

Для надання унікальності і для відокремлення від інших матеріалів за цією темою був обраний напрямок поєднання техніки витинанки з теоретичним надбанням теми писанкарства. Через воєнні дії в Україні більшість писанкарів не мали і не мають змоги повною мірою показати свою майстерність і знання. Оскільки авторка проєкту методист Ніка Хворостенко є членом харківського клубу писанкарів ім. А. П. Овчаренко ще зі студентства – вона у такий спосіб поєднала свої методичні знання з практичним досвідом як у витинанці, так і у писанкарстві.

Витинанки, що створюються в рамках проєкту мають вигляд писанок, а розподіл по формі яєчка, символіка та кольорова гамма мають ті ж закони та правила, що застосовуються писанкарями при створенні класичної воскової писанки.