Львів став містом, яке прийняло мене під час війни. Виявила, що проживаю за два кроки біля дитячої бібліотеки, яка має назву «Комфорт- бібліотека для дітей». Дуже врізалося у підсвідомість поєднання двох слів – «комфорт- бібліотека». Врізалось не випадково, а тому що колежанка з ремесла, працюю головним бібліотекарем в харківській спеціалізованій музично-театральній бібліотеці ім. К.С. Станіславського. І я вирішила її відвідати.

Коли до неї потрапила, то була приємно здивована, навіть вражена, щиро раділа, не приховуючи своє захоплення. Я побачила унікальний публічний простір для особистісного та творчого розвитку дітей та підлітків. Він був створений шляхом реорганізації традиційної бібліотеки в інноваційний структурний підрозділ – “Комфорт-бібліотеку”. Це справжня територія комфорту: фізичного, психологічного, інтелектуального, творчого. Тут здійснили дитячу мрію – бібліотеку «без стін»   як комфортний дружній та відкритий простір, наповнений новими підрозділами та територіями.

Він об’єднав в собі такі зони, як спорт-арена, коворкінг-студія,  ІT-плац, релакс-закапелок. А територія інтерактивної взаємодії включає в собі вook-локацію, інтелект-портал і креатив-форум. Скільки нових слів… Але за ними бажання допомогти дітям та підліткам розвиватися, знайти себе, відчути своє призначення, отримати перші навички у творчості і не тільки.

Дуже тішить, що тут, у бібліотеці, будь-яка дитина має можливість цікаво та з користю провести час. Взяти, наприклад,  участь у веселих змаганнях, іграх, експрес-тренуваннях, освоїти комп’ютерні  технології, розглядати інноваційні проєкти, комфортно відпочити, мати корисне дозвілля, соціальне репетиторство,тощо.

Для когось цікаво стати активним учасником літературного квесту, відвідати пізнавальні студії, взяти участь у кіно-переглядах, у творчіх зустрічах з цікавими людьми та інше. Тут є все і на будь-який смак. Тут  здійснюють формування  гідної та вільної особистості.

Дуже вразила також ігрова кімната «МАЛЮКS» –  територія для найменших читачів. Вона надає такі послуги як «літературні сніданки»; «бібліо-няня» та інші.

І, дійсно, це бібліотека-комфорт. Як тут говорять: «Комфортно всім: і великим, і малим!»

Познайомившись з бібліотекою прийшла думка; «Як було б добре налагодити обмін досвідом, співробітництво між двома закладами!» Адже  харківська спеціалізована музично-театральна бібліотека ім. К.С. Станіславського, співробітником якої я є, багато років  працює з дітьми та підлітками. Нам є і що взяти для себе і є чим поділитися із колежанками львівської бібліотеки.

Ми маємо дитячі культурно-освітницькі проєкти, такі як «Острів мистецьких скарбів», «Канікули з бібліотекою», «На крилах казок у світ мистецтва», а також музичний проєкт «Нова Дитяча Філармонія». Вони розраховані на дітей молодшого і середнього шкільного віку та підлітків. Проєкти спрямовані на залучення дітей у світ різних мистецтв – образотворчих, видовищних, музичних, на виховання юних музикантів. За їх допомогою ми розповідаємо про мистецтво, проводимо цікаві екскурсії та квести і вікторини. Тут і розповіді про музику, і історії про театр, декоративно-вжиткове мистецтво, тут і коротенькі майстер- чи шоу-класи.

Під час канікул, дітям, що знаходяться в шкільних таборах,  пропонується щоденна програма або можливість замовити будь-яку лекцію за списком, та додати ігрову форму на вибір – квест, вікторину, шоу-клас.

Бібліотека має цикли лекцій по мистецтву та культурі, в тому числі по музичному, мистецькому, театральному, історичному та літературному краєзнавству, що розраховані на дітей та підлітків. Ми готові залюбки цим поділитися.

І чому б нам не  вивчати кращих особистостей, людей, що принесли славу нашої країні, незважаючи на те де вони народилися та жили – на Слобожанщині чи в Галичині. Тому  готові це запропонувати, тим більше, що будь-який досвід завжди збагачує всіх.