Наш давній друг Вікторія Петренко (педагог віолончелі ДМШ №1), що у 2017 році започаткувала  експериментальний творчий проект «Нова Дитяча Філармонія» на базі бібліотеки, не сидить склавши руки. Для творчої людини це не можливо.
Незламний дух акторів-виконавців “Нової Дитячої Філармонії”, який був загартований до війни, почав мотивувати всіх учасників  на пошук нових і цікавих проєктів.
Зараз в активній фазі підготовка  “Вечора авторських  музично –  поетичних сторітелінгів Вікторії Петренко”. Проект унікальний, тому що поетичні думки народжувались у надрах  виконавської інтерпретації педагога творів видатних українських композиторів. Поетичні сторітелінги надихають її як автора, і мотивують до творчої співпраці учнів та їх батьків. Вони розуміють  світо -сприйняття музичного твору, додають свої думки та знаходяться у постійному творчому пошуку.
У проєкті прозвучать сторітелінги до творів Юрія Щуровського, якому  28 квітня 2022 року виповнилося б 95 років. Славетний учень славетного композитора Бориса Лятошинського Юрій Щуровський був людиною енциклопедичних знань. Він був чудовий  композитор, викладач музично – теоретичних предметів, старший редактор видавництва “Музична Україна”. Складав симфонії, поеми, увертюри, твори для ф-но, скрипки, віолончелі, музику до кінофільмів. Велику увагу він приділяв творам, написаним для дітей. П’єси “Танок” і “Шарманка” в оригіналі написані для фортепіано, але перекладання для віолончелі дало змогу прозвучати їм більш драматично, актуально і сучасно  в умовах воєнного часу. У 2002 році вийшла книга Н. Назар “Откровіння. Юрій Щуровський відомий і невідомий.”
Також у проекті прозвучать сторітелінги: “Еф моль, галявина, кружляє дикий сон…” до “Балетної сценки В.Косенка, “Гойдалки” до п’єси Ф. Пуленка “Серенада”, “Він йшов крізь морок і плекав надію…” до п’єси К. Вілкомірського  “Арія”, “Дівчина на вістрі олівця” до першої частини сонати № 2 Л.Бетховена для віолончелі та ф – но.
У вечорі приймуть участь учні ДМШ № 1 ім. Л. Бетховена класу В. Петренко, І.Супрун, В.Журавльова, О.Баботенко та інших.