У травні 2022 року в рамках діяльності проекту «Різнобарвна Україна» та хобі-клубу «Створюючи красу» бібліотека подарувала нашим прихильникам новий практичний захід. Ми неодноразово проводили лекції та практичні заходи за темою витинанки, а також виставки, тому і темою шоу-класу обрали саме мистецтво витинання.

Оскільки по витинанці в нас не один захід ми довго вагалися що саме обрати. Але згадали, що в нас є чудовий матеріал за темою витинанки, з яким нас запрошували з виїзними заходами до міста Полтави. Так ми обрали тематику «Дерево життя» у цій техніці.

Під час шоу-класу ви не лише побачите сам процес створення витинанки, а й розглянете значення «Дерево життя» та навчитесь алгоритму, за яким варто робити симетричну витинаночку за мотивом «Дерево життя» («Світове дерево»).

Дерево життя — це образна модель гармонійного поєднання Всесвіту та людини, яка знаменує три основи світу. Тому всі елементи, які використовуються у подібній компоновці в витинанці – мають своє особливе значення. Все це можна було побачити на нашому заході.

Лише на практичних аспектах та тематиці техніки витинанки ми не зупинились, бо «Дерево життя» — поширений оберіг народного мистецтва. І цей символ у вигляді дивовижного дерева чи пишної квіткової рослини в декорованому вазоні можна побачити не лише у витинанці, а й в орнаментиці українських рушників, писанок, тканих килимів та настінного розпису. У фольклорі, культурі та художній літературі розповідається про різні дерева життя, які часто стосуються безсмертя чи родючості.

Захід проводила методистка Ніка Хворостенко. Ми плануємо розширити огляд цього символу у своїх наступних практичних заходах як у техніці витинанки, так і в інших техніках декоративного мистецтва. Слідкуйте за оновленнями на сайті.