Під час війни особливої актуальності набуло значення культури та мистецтва, їх дослідження та збереження. Заходи проєкту «Різнобарвна Україна» в нашій бібліотеці були спрямовані від моменту свого створення саме на ці задачі. Окремою складовою завжди була візуальна подача під час лекційних зустрічей. Серед усіх джерел особливо важливим був авторський контент, зокрема заглавні портрети персоналій, про які йшлася мова на заходах. Тому, з метою набуття такого контенту методистом бібліотеки Нікою Хворостенко була започаткована серія портретів видатних митців України.

Вперше цю серію окремо від лекцій бібліотеки широкий загал Харкова зміг побачити на виставці у Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва (відкриття виставки – 27 жовтня 2021 року), в експозицію було обрано 15 асоціативних портретів важливих постатей української культури та мистецтва. Серію склали такі літератори, як Петро Панч, шанований науковцями не лише як письменник, а й як театральний критик Юрій Смолич, автори і прози, і поезії Павло Тичина та лірик Володимир Сосюра, згадані також письменники Остап Вишня, Микола Хвильовий, Микола Бажан, Юрій Яновський, Василь Еллан-Блакитний, поет-футурист Михайло Семенко. Окремою постаттю серед авторів слова став поет та прозаїк доби «Розстріляного відродження» Майк Йогансен. В серію увійшли і митці образотворчого мистецтва та художники театру, зокрема професор живопису, автор багатьох теоретичних праць, учень Михайла Бойчука – Іван Падалка та живописець, сценограф, художник кіно Анатоль Петрицький та забраний в української культури російським натиском все ж український скульптор, кінорежисер, драматург, сценарист та художник кіно Іван Кавалеридзе. Першим портретом серії став образ режисера, письменника та художника Олександра Довженка.

Також було у серії ім’я, без якого уявити українське мистецтво ХХ століття важко, майже неможливо… Це наш вічний «сумний янголе від мистецтва» – Лесь Степанович Курбас – режисер, актор, теоретик і практик театру світового масштабу.

Виставка викликала велике зацікавлення у харків’ян, а робота нашого методиста над серією портретів була висвітлена журналістом Олександром Аннічевим в одному з харківських часописів.

Тому слідкуйте за нашим сайтом, кожного місяця ми плануємо радувати новими персоналіями та лекціями про них.