З 24 лютого 2022 року Україна масово стикнулася з жахіттям війни. Кожен з нас зараз потребує співпереживання, емоційної підтримки, мотивації та натхнення. Тому, заради цього ми створили арт-проєкт «Ukraine asks for help!». Ініциатором та авторкою стала добре відома нашим читачам за своєю діяльністю методист нашої бібліотеки Ніка Хворостенко.

Кожного дня, починаючи з 24 лютого 2022 року вона створює нову ілюстрацію в рамках проєкту. В кожному зображенні авторка намагається зібрати емоційно яскраві рефлексії дня. Не завжди суто позитивні, але направлені на фіксацію та збереження в пам’яті кожного з нас певні моменти. Тому ви побачите в серії і реакцію на трагедію у Бучі, і натхненність від півника Васильківської майоліки, сум від втрачених осель найбільш постраждалого району нашого міста – Салтівки, радість від перемоги гурту Kalush Orchestra на Євробаченні та багато іншого. Харків’яни одразу впізнають образи і Дзеркального струменю, і будівлі Держпрому, і декор станції метро «Академіка Барабашова» та багато інших асоціативних образів.

Цей проєкт вже відомий не лише у Харкові, а й в інших містах України та навіть в інших країнах. Так, з нещодавніх реакцій на проєкт – було відібрано 7 робіт організаторами колективної виставки на підтримку України у Грузії і 25 червня 2022 року відбудеться відкриття цієї виставки у приміщенні офісу президентки Грузії Саломе Зурабішвілі.

Тому слідкуйте за новинами на сайті та дивіться роботи проєкту щодня у соціальних мережах.