12 лютого 2022 року в рамках діяльності хобі-клубу «Створюючи красу» була проведена лекція на тему дослідження традиції висловлення почуттів через мистецтво оригамі в різних країнах.

Спочатку, коли мистецтво оригамі лише виникло формувалось – воно активно використовувалося у релігійних обрядах. Довгий час цей вид мистецтва був доступний лише представникам вищих верств, де ознакою гарного тону було володіння технікою складання з паперу. Так, самураї обмінювалися подарунками, прикрашеними свого роду символами удачі, складеними з паперових стрічок під назвою «носі». Складені з паперу метелики «синто» використовувалися під час святкування весіль та створювались фігурки, що представляли нареченого та наречену.

Поступово грань між традицією оригамі традиційним і європейським стає більш умовною. День усіх закоханих – добре свято, яке дає привід кожному з нас виявити свої почуття. Одні у цей день вперше заявляють про свою симпатію, інші нагадують про своє тепле ставлення ніжними словами та приємними сюрпризами. Це свято зайняло своє гідне місце у європейській традиції оригамі. Тепер не лише м’які іграшки, прикраси, квіти, солодощі є традиційним набором презентів, які дарують закохані 14 лютого. А ще і обов’язково серця складені у техніці оригамі.

Ви можете зізнатися у своїх почуттях за допомогою різних виробів у цій техніці, або прикрасити святковий стіл. До речі, для цього чудово підійде зразок європейського оригамі – серце із грошової купюри. Воно витончено виглядає на келиху з довгою ніжкою, в яке закохані наливають одне одному улюблені напої. А ось поціновувачам віртуального спілкування припаде до душі визнання за допомогою класичного любовного смайлу-сердця у цій техніці. А ще освідчення в коханні можна помістити в одну з коробочок, зроблених своїми руками.

Також після було проведено шоу-клас «Подаруй мені листівочку кохання» з показом наочно технології виготовлення святкових листівок та подарунків до Дня усіх закоханих.

Захід проводила методистка Ніка Хворостенко.