8 лютого 2022 року в рамках засідання кіноклубу «Alter-kino» відбувся захід, присвячений 90-річчю акторки Елізабет Тейлор.

Ця англо-американська акторка була відома своєю акторською майстерністю, ефектною зовнішністю й стилем життя. Знялась більш ніж у 65 стрічках. Навіть через роки після смерті яскрава, красива і талановита Елізабет Тейлор залишається однією з найблискучіших актрис в історії Голлівуду. Вона зіграла безліч неперевершених різнопланових ролей і отримала звання «епохальної актриси Голлівуду». Вона мала мільйони шанувальників по всьому світу, які досі її люблять і пам’ятають.

Цікаво, що талант Тейлор був уроджений – тобто формально актриса ніколи не здобувала професійної акторської освіти. Натомість вона відточувала свої навички, спостерігаючи за іншими. Тейлор завжди прагнула зростати у професійному сенсі, працювати над собою та своїми навичками, а не ставати ще однією типовою актрисою, створеною режисерами за існуючими шаблонами.

Нагороджена двома преміями Оскар, Премією БАФТА (щорічною нагородою, яка присуджується Британською академією телебачення та кіномистецтва. Це британський аналог Оскара.). Має за свою акторську майстерність відзнаки «Золотий глобус», «Срібний ведмідь» Берлінського кінофестивалю та інші. Також є кавалером Ордену Британської імперії.

Під час заходу присутні мали змогу ознайомитись зі світлинами та розповіддю про зміст майже 60 стрічок з творчого доробку Елізабет Тейлор та дізнатись про її особисте життя. Також окремо було згадано як сам в наш час вшановують пам’ять відомої акторки (в літературі, кіно, образотворчому мистецтві).

Захід проводила методистка Ніка Хворостенко.