5 лютого 2022 року в рамках лекційного засідання хобі-клубу «Створюючи красу» було проведено захід, присвячений технології виготовлення прикрас у різних техніках на основі фетру та бісеру.

Бісер – це дуже давній, але завжди актуальний матеріал. У порівнянні з живописом, вишивкою або тканими чи пофарбованими виробами, бісер набагато довше зберігає чистоту та насиченість свого кольору.

Фетр – близький родич повсті, але для виготовлення фетру зазвичай використовується ніжніша вовна або пух тварин. Коли з’явився фетр достеменно невідомо. Але вчені стверджують, що його використовували ще у XVIII столітті. Також відомо, що цей матеріал був знайдений у похованнях алтайських кочівників. Його здавна застосовували у пошитті одягу та створенні прикрас.

Окрім історичної довідки про матеріали та техніки, під час заходу розповідалось про особливості роботи та класифікацію. Знати відмінність за характеристиками потрібно для того, щоб уникнути прикрих помилок при практичному застосуванні. Саме практичні поради особливо користуються попитом при проведені аналогічних заходів.

Для закріплення всього почутого до лекційної частини пропонувалась практична -шоу-клас з виготовлення кулону з бісеру та фетру флористичної тематики. Про цей захід ви можете дізнатись за окремим посиланням.

Захід проводила методистка Ніка Хворостенко.