3 лютого 2022 року в рамках проєкту «Мистецькі вечорниці» відбувся захід-присвята до Всесвітнього дня читання вголос. Це цікаве й доволі молоде свято відзначається щорічно у першу середу лютого. Цю традицію започаткував міжнародний освітній проєкт «LitWorld» у 2010 році.

Захід умовно можна було поділити на три частини. В першій відбулося знайомство з цим новим святом та розповідь про важливість читання в житті людини, а також чим відрізняється читання вголос та звичне нам мовчазне. Ще було запропоновано перегляд відеоуривків читання прозових творів відомими особистостями з книжок.

Друга частина була присвячена найулюбленішій формі читання вголос – поезії та римованим текстам. І остання частина являла собою інтерактивне спілкування та обговорення побаченого з глядацькою аудиторією та прочитання від авторки заходу уривку з оповідання Рея Бредбері «Канікули».

У першій частині гості події мали змогу почути уривок з твору «Характерник» «батька українського бестселера» Василя Шкляра (у виконанні лідера українського рок-гурту «Kozak System» Івана Леньо). Також почуто було уривок з античної трагедії давньогрецького драматурга Евріпіда «Іфігенія в Авліді». Цей твір вважається однією з найкращих трагедій Евріпіда та є найвидатнішим його патріотичним твором. Цей запис було представлено Львівським академічним духовним театром «Воскресіння» (виконував актор Володимир Губанов). Також під час першої частини глядачі мали змогу ознайомитись з уривком презентації перекладу твору Вільяма Шекспіра «Гамлет» українською від Юрія Андруховича та Івана Малковича. Зацікавлення викликав і уривок, де запорізька журналістка Ольга Вакало читала сон Ліни Костенко з книги «Сновиди. Сни українських письменників».

Але під час заходу можна було почути не лише класичні твори. Так, серед новинок книжкового світу, було почуто уривок з твору «Бенкет у норі». Це повний гострого гумору і глибокого співчуття дебютний роман відомого мексиканського автора Хуана Пабло Вільялобоси, що подається мов хроніка неймовірної мандрівки, у яку відправляються герої, щоб здійснити бажання дитини. Читала уривок акторка Валерія Петрук. Українські поціновувачі літератури мали змогу ознайомитись з цим текстом завдяки видавництву «Деінде паблішінг», що спеціалізується на перекладі українською сучасної іспаномовної та англомовної прози.

Поетична частина була також подана у форматі відеоуривків і створена в форматі поєднання. Це коли відомі автори читали свої улюблені поетичні рядки інших митців. Перлиною цього блоку заходу був уривок з виступом всесвітньо відомого художника Івана Марчука. Він прочитав декілька віршів свого приятеля Ярослава Павуляка — українського поета-шістдесятника.

Також під час події користувачі ознайомились з книжковими підбірками. Книги з цих міні-виставок можна було потім взяти для читання, завітавши до  відділу мистецтв та художньої літератури.

Захід проводила методистка Ніка Хворостенко.