Шановні користувачі! До вашої уваги надається нова віртуальна виставка  «Книги видавництва «Рух» у відділі рідкісних видань та рукописів». Це розгорнутий фундаментальний ретроспективний огляд маловідомих видань різноманітної тематики, що видавались харківським видавництвом «Рух», розповідь про його історію, діяльність та роль в кооперативному видавництві.

Видавництво «Рух» було засновано 24 грудня 1921 р. у Харкові. Цікаво те, що воно спеціалізувалося на виданні літератури українською мовою, популяризувало твори українських письменників-класиків, театральні п’єси й українську літературу для селян і робітників.   Спочатку діяльність видавництва охоплювала Харківську губернію, а з 1925 року почало працювати Київське представництво. Книги розповсюджувалися по бібліотеках, школах, клубах, хатах-читальнях.

Книги виходили за серіями: «Театральна бібліотека», «Красне письменство», «Наукова література», «Бібліотечка української літератури для селянських і робітничих книгозбірень», «Франківська бібліотека», «Ілюстрована бібліотека для дітей». Були опубліковані зібрання творів І. Карпенка-Карого, І. Франка, В. Винниченка та інших класиків. Жанровий доробок видавничої продукції репрезентує всі роди художньої літератури. Особлива увага приділялася виданню театральних п’єс. Меншим накладом друкувалися повісті та романи.

Для більш детального ознайомлення з історією діяльності харківського видавництва «Рух» рекомендуємо переглянути віртуальну виставку «Книги видавництва «Рух» у відділі рідкісних видань та рукописів», а також на самій сторінці «Відділу рідкісних видань та рукописів»