22 грудня 2021 року відбулося щорічне свято “Серебряковське Різдво з Михайлом Красиковим”. Воно проводиться спільно з Неформальним товариством друзів Зінаїди Серебрякової. Це яскрава фінальна точка у заходах кінця року Музично-театральної бібліотеці ім. К.С. Станіславського, присвячених творчості великої художниці. І на цей раз було багато гостей, друзів бібліотеки, відомих у Харкові, які люблять та шанують художницю.

Серед них, наприклад, скрипалі Дмитро Амстибовський та Олена Рой, піаніст Юрій Попов, які виконували класичну музику, створюючи атмосферу харківської садиби початку 20 століття.

Фотохудожники Володимир Оглоблін та Олена Долженко цікаво розповіли про свою подорож до країни Марокко. А як відомо ці краї стали джерелом натхнення для найяскравіших представників культури. І особливо для Зінаїди Серебрякової, яка подарувала світу багато своїх творів, намальованих у цієї країні.

Розповідь мистецтвознавця Олега Коваля про феномен маски в художній культурі, а також про відомі картини Серебрякової, що присвячені маскараду, справила незабутнє враження на присутніх.

Справжньою несподіванкою стала розповідь етнографа-фольклориста Мирослави Семенової про створення українських пряників, про їх символику, тощо. Вона також надала декілька рецептів, у тому числі і рецепт Слобожанського пряника.

Наприкінці зустрічі культуролог Тетяна Власова захоплено розповідала гостям про матеріальний світ родини Серебрякових – Бенуа – Лансере в Санкт-Петербурзі, ділячись дуже цікавими фактами з життя родини.

А  яке ж свято без музики? Вона звучала у виконанні учнів музичного ліцею та дитячої школи мистецтв №5 ім. І. Дунаєвського.

Родзинкою заходу стала ялинка, вбрана іграшками з картини “Катя в блакитному біля ялинки” та можливість зробити фотосесію в її образі. Дякуємо Тетяну Борісівну Бахмет, ідейного натхненника та ведучу цього щорічного свята, про яке знають багато чудових людей. Кожен рік вони збираються, щоб виразити свою повагу художниці Серебрякової та знову відзначити її свято в Музично-театральній бібліотеці ім. К.С. Станіславського.