25 серпня 2021 року в ббібліотеці відбулася зустріч з нашим другом, музикантом, викладачем класу з альту харківської музичної школи № 5 та дитячої школи мистецтв № 3 Сергієм Теренько. Це не перша зустріч з майстром у нашому закладі.
Ще взимку в затишній залі бібліотеки проходив звітний концерт його учнів, на якому не тільки звучала музика, але й розповідь саме педагога з історії створення альту, цікаві факти історії розвитку інструменту і таке інше.
На цей раз це була відкрита концерт – лекція для всіх бажаючих. Сергій Теренько усім присутнім розповів чим альт відрізняється від скрипки та віолончелі, про прийоми гри на альті, які композитори писали музику для цього інструменту та чому він по особливому звучить.
Цікаво було дізнатися, що альт – це інструмент – філософ, що скромно влаштувався в оркестрі між скрипкою та віолончеллю. А його різноманітний тембр можна описати як оксамитовий, благородний, чутливий, потужний, та іноді завуальований. Такі великі композитори як Й.С.Бах, В.А.Моцарт, Л.В.Бетховен, А.Дворжак, Б.Бріттен, П.Хіндеміт також грали на альті.
А такі скрипалі, як Нікколо Паганіні, Давид Ойстрах, Найджел Кеннеді, Максим Венгеров, Ієгуді Менухін чудово поєднували і поєднують гру на альті з грою на скрипці.
З любов’ю розповідаючи про viola, а саме так альт називають італійці та англійці, Сергій Теренько супроводжував лекцію музичними фрагментами творів видатних композиторів 18 – 19 століття. Вечір пройшов тепло та на високій ноті. У наступний раз приходьте і ви!