14 серпня  2021 року в  бібліотеці зібралися відомі люди мистецтва Харкова  і не тільки. Вони були гостями заслуженої артистки України Марини Гончаренко. А поводом цієї зустрічі стала презентація авторської книги «Марина», яка проходила в концертному залі нашого закладу. Твір представив відомий харківський видавець Михайло  Федорко.

Вона, дійсно, примадонна! Більш ніж 30 років співачка присвятила мистецтву опери, 20 з них  віддала сцені Харківського театру опери та балету ім. М. Лисенка, а в її репертуарі 35 тільки заголовних ролей.

Про народження в Сибіру, своїх батьків, шкільні та студентські роки, становлення як співачки, сцену Великого театру,  шлях до Харкова, особисте життя – всім цим вона щиро та відкрито ділилася з глядачем та розповіла в автобіографічному виданні. Також приємною несподіванкою для присутніх було слухання запису аріі Аіди з однойменноЇ опери Дж. Верді, яку співачка багато років назад виконувала на сцені Великого театру.

Вечір пройшов тепло та з любов’ю. На ньому були присутні доктор мистецтвознавства, професор, заслужений діяч мистецтв України

Олександр Чепалов, доктор педагогічних наук, професор Вікторія Ульянова, заслужений діяч мистецтв України, професор Олександр Скляров,  директор ХНАТОБу ім. М. Лисенка Олег Оріщенко, а також близькі друзі Марини, серед яких лікарі, педагоги, інші.

Але найсправжньою подією став приїзд і її зустріч з  художнім керівником Національної філармонії України, Народним артистом України, лауреатом міжнародних премій професором Володимиром Лукашевим. Разом вони працювали  20 років у харківському оперному театрі та зберегли дуже теплі, вдячні відносини. Марину вітали також і іноземні гості  з Китаю, висловивши їй своє захоплення.

Вечір співачки закінчився дуже зворушливо. Ніжним голосом, тихесенько вона заспівала пісню, що присвятила своєї матері, яка дала їй саме найдорожче – життя.