5 серпня 2021 року в рамках проєкту «Різнобарвна Україна» відбулась лекція-огляд до святкування 30-річчя Дня Незалежності України. В рамках заходу було проаналізовано за якими напрямками та візуальними течіями опрацьовують тему національної ідентичності сучасні художники.

Художники завжди одними з перших відповідали на події, які відбувались в Україні та світі. Осмислення усіх перепитій власної історії  через власні твори було цілком очевидним для багатьох майстрів нашого образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Але кожен знаходив більш зручну для себе форму. Є ті, хто вивчає історію через дослідження особистостей, що мали вагомий внесок в розвиток нашої країни. Для інших авторів більш цікаво створити узагальнений портрет свого співвітчизника. А є і ті, хто порівнює Україну з образом матері, жінки, супергероя. Не можна не відмітити, що є митці, що виражають свою любов до Батьківщини через зображення побуту або природи. Улюблені місця, спогади про дитинство та юнацькі роки, відзначення краси певних регіонів – саме це стає сюжетною основою їх робіт.

Більш детальніше було розглянуто творчій доробок таких авторів як: Марта Питчук, Роман Мінін, Марія Сошенко, Олександр Бритцев, Неллі Кірман, Ігор Некраха, Ілля Паньок та інші. Окрім того для гостей заходу було показано роботи метрів українського живопису – Івана Марчука, Віри Баринової-Кулеби, Олега Щупляка, Володимира Слепченко.

.