3 серпня 2021 року в рамках проєкту «Різнобарвна Україна» та роботи хобі-клубу «Створюючи красу» відбулась лекція-огляд про різноманітні технології виготовлення прикрас з природних матеріалів. Гості заходу мали змогу ознайомитись з технологією виготовлення квіткових браслетів та кулонів з епоксідної смоли, керапласту, об’ємної та плоскінної флористики та багатьох інших. Також окремо розглянуто було поетапну роботу з виготовлення кулону з фетрової основи та різноманітних круп та рослин.

Літо – час, коли найбільш зручніше підготувати сировину для виготовлення прикрас з природних матеріалів. Це можуть бути рослини, квіти, гілочки та листя дерев, зерна та зав’язи ягід тощо. Цікавою технікою є талаш або виготовлення речей та композицій з листя, що вкривають кукурузні качани.

Не менш важливою є тема зберігання та основи для таких виробів. Популярними зараз є кулони зі склянок з сухоцвітів та зерна, флористичні композиції, де тло створюється завдяки закладанню суцільного простору литтям з однотонним забарвленням або фарбуванням. Після формування фонової площини поступово укладається композиція з більш об’ємного матеріалу – наприклад квітів або гілочок, голок глиці та інших. Закріплення подібних виробів відбувається завдяки фіксації різного роду клеями, лаками та спеціальними спреями, що сприяють зміцненню, запобігають руйнації та псуванню комахами та через термічні прояви.

Окремим напрямком є виготовлення прикрас з жолудів та каштанів. Найбільш складним процесом є виготовлення отворів для кріплення та висушування. На лекції було показано наочні приклади можливих варіантів виготовлення намиста з цих матеріалів.

За великим проханням постійних відвідувачів методисткою було проведено невеличкий шоу-клас з виготовлення листівок та оздоблення задньої частини кулонів з природних матеріалів у техніці самчаківського розпису.