15 липня 2021 року було проведено ще один захід в форматі роботи хобі-клубу «Створюючи красу». На цей раз лекція та шоу-клас були присвячені техніці декоративно-прикладного мистецтва вириванці. Також, окрім цього йшлося про суміжні техніки – витинанку та паперопластику. Сам шоу-клас був побудований за мотивами творчості народної художниці Марії Примаченко.

Розповідаючи про вириванку, як окремий напрямок у техніках роботи з папером, було зазначено, що хоч ця техніка базується на багатьох принципах, характерних для техніки витинанка, але має і властиві лише їй відмінності. Було розглянуто питання важливості якості матеріалу, з якого робиться вириванка на наочних зразках різних видів паперу.

Про саму техніку витинанки також розповідалось (з витоків до сьогодення). Ще у V ст. до н. е. є згадка  про те, що для прикрашання свого побуту різні народи використовували візерунки зі шкіри, хутра, рослинних заготовок. Було показано світлини зразків, як ілюстрації того, що прототипом українських витинанок вважаються невеликі шматочки білого паперу з ажурно витятими краями, так звані кустодії. Вони служили підкладкою і оздобою для канцелярських печаток у середині XVI ст.

Розповідалось і про найвідоміших витинкарів нашої країни. Серед імен – всесвітньо відома майстриня Дар’я Альошкіна, наша Слобожанська легенда – Андрій Микитович Куліш, відома харківська родина митців Вакуленко та інші.

Для закріплення на практиці всіх отриманих знань за технікою вириванка авторкою заходу була розроблена методологія поетапного виготовлення робіт у цій техніці. За для ефектності процесу за композиційну основу було обрано роботи з тваринного циклу народної художниці Марії Примаченко. А саме – роботи під назвами «Український кіт у чоботях» 1975 року, «Український бик» 1977 року, «Фантастична звірина»1977 року, «Медведиця з малюком» та інші.

Роботу під назвою «Леву було річку перейти і ноги не замочити» 1986 року було обрано глядачами для більш детальнішого вивчення техніки. По-кроково було показано як саме зробити загальні маси та деталі у техніці вириванка, як саме краще це зафіксувати потім на загальному тлі. Розповідалося також і які саме складнощі можуть виникнути і я їх уникнути.

Також було показано відео-показ створення вириванки під назвою «Берегинька» від Дар’ї Альошкної з більш спрощеною технологією «комканого листа» та світлини робіт від майстринь вириванки Юлії Дунаевої та Ольги Шинкаренко.

Наступний захід, за тематикою роботи з папером заплановано на 9 вересня. Це буде лекція «Витинанкове диво» та шоу-клас з виготовлення витинанки.