13 липня 2021 року відбувся захід в рамках проєкту «Мистецькі вечорниці» та спільно з хобі-клубом «Створюючи красу», присвячений огляду видів та технік для виготовлення art-book, а також шоу-показу технології створення власноруч flipbook.

Теоретична частина була присвячена розповіді про відмінності та особливості видів книжок, створених власноруч, що мають творчу складову не лише у текстовій частині, але і зовнішньому оформленні. Так, було подано визначення що саме є артбуком та графічним альбомом, чим творчій щоденник відрізняється від артбуку та скетчбуку. Навіщо створюються подібні речі і чи можливо навчитись робити подібне без спеціальних художніх навичок. Усі присутні мали змогу побачити, що навіть звичні речі з життя можуть стати в нагоді при створенні арт-книжок.

Тим, хто любить подорожувати може згодитись кожна дрібничка, що залишилася на згадку для створення тревел-буку. Любителям куховарити варто звернути увагу на оформлення своїх рецептів не просто у книжку для нотаток, а перетворити у повноцінний кук-бук. Для тих, хто полюбляє все фіксувати все з життя – буде до вподоби п’яти-бук, де кожного дня, протягом 5 років, потрібно відповідати на питання. Або ж задуматись про створення смешбуків, хоча у кожного є сімейні альбоми типу «Наш малюк» чи з весілля, а смешбук у перекладі саме є «щоденник життя» або звіт про яскраві події.

Окремо велась розмова про книги для розвитку та лепбуки та був показаний відео-нарис з авторкою подібних книг. Також, крім звичних для арт-напрямку форм, згадано було такі види як джанк-бук, дрім-бук та розповідалась технологія виготовлення софтбуків та альтербуків чи книжкових скульптур (коли сама книга стає об’єктом для творчості і видозмінюється. (Як то «книга світла» від Такеші Ісігуро, що являє собою лампу, яка може живитись від простого адаптера малої напруги чи творчість Брайана Деттмера за прізвиськом «книжковий різник». Він займається «бук-карвінгом», або різьбленням по книгам).

Окрім цього глядачі побачили рекорди з книжкового світу, найменших і найбільших книжок, дізнались про вигадливе мистецтво малюнку картин на обрізах книжкових сторінок. Дізнались про «Часослов» 15 століття, написаний Миколою Блером. (Ця складена книга має форму мигдального горіха, в розкритому вигляді форма трансформується у «сердечко»).

Після усіх цікавинок зі світу книжок відбувся шоу-клас з покроковою технологією створення фліпбуку (або як його ще називають – «книжкової анімації»). З фондів відділу мистецтв та художньої літератури були надані матеріали за темою книжкового виготовлення і оформлення. А у книзі Михайла Іллєнка «Кіно. Шпори для абітурієнта», що вийшла друком 2006 року навіть можна побачити у нижньому правому кутку кожної сторінки приклад розміщення елементів, що при перегортанні сторінок стають фліпбуком.

Підготувала і провела захід методистка Ніка Хворостенко. Наступна зустріч  за темою книжкового оформлення запланована наприкінці вересня. Це буде лекція під назвою «Книга як мистецтво: мистецтво створення книжок та їх художнє оформлення».