8 липня 2021 року в рамках проєкту «Мистецькі вечорниці» та в форматі роботи хобі-клубу «Створюючи красу» відбулась лекція з елементами шоу-класу під назвою «Створити папір власноруч».

Цей захід було присвячено історії виникнення та розвитку паперової галузі, а також ознайомлення з технологією виготовлення черпаного паперу та практичними порадами. Проводила лекційну частину та підготувала наочні зразки методистка Ніка Хворостенко.

Усі присутні мали змогу дізнатись також про хронологію поширення і розвитку технологій виготовлення паперу в Україні та світі. Дізнатись, що все різноманіття видів паперу підрозділяється за певною класифікацією. Більш детальніше почути про виникнення паперу у Китаї завдяки заслузі стародавнього винахідника Цай Луня, та ознайомитись з біографією самого майстра.

Не оминули на лекції і тему започаткування та розвитку українських підприємств з виготовлення паперу. Більш докладніше розглянули матеріал про те, що у Радомишлі (що на Житомирщині), протягом 80 років працювала перша у центральній Україні паперова фабрика і побачили візуальний огляд сьогоднішнього відродження цього місця та музейні локації, які там створені з 2017 року. А також побачили, що усіх гостей працівники музею радо знайомлять із прадавньою технологією виготовлення паперу. Практичний матеріал з Радомишля доповнювався для порівняння зі схожим китайським методом під назвою Чан’ань, що зараз створює майстриня Ліз Фаза.

Також у ході заходу розповідалось про різноманіття музеїв, присвячених паперу, книжкам та їх виготовленню. Серед названих були і музей паперу «Ханчжі» у місцевості  Чончжу ( Південна Корея), і Міжнародний музей поліграфії у містечку Карсон (що в Каліфорнії), і Музей бумаги в німецькому Дюрені, та навіть музей книги Зміївської паперової фабрики на Харківщині.

Гості заходу мали змогу наочно побачити приклади робіт, виконаних у техніці черпаного паперу від методиста та огляд виставкових та музейних робіт професійних майстрів та аматорів у цій техніці.

Захід був продовженням напрямку розповідей про мистецтво книги та усім, що з нею пов’язане. Найближчим часом за цією темою заплановано лекцію «Арт-книжки (Art-Books) власноруч» про види саморобних книжок та шоу-клас з виготовлення фліпбуку у понеділок 13 липня. Наприкінці вересня запланована лекція-огляд «Книга як мистецтво: мистецтво створення книжок та їх художнє оформлення». Завітайте до нас та слідкуйте за матеріалами!