У музично-театральної бібліотеці ім. К. С. Станіславського 5 травня  2021 року відкрилась дуже цікава незвичайна виставка. Тут представлені світлини останніх років нашого постійного читача та давнього друг бібліотеки,  заслуженого діяча мистецтв України Олександра Івановича ЧЕПАЛОВА, що зроблені на різних театральних майданчиках Харкова. Багато з них  було надруковано як ілюстрації до книги О.Чепалова «Театральная бессонница в летнюю ночь».

В нашому фонді є й інші книги відомого мистецтвознавця, журналіста, педагога, драматурга, такі як «Судьба пересмешника», «Хореографічний театр Західної Європи ХХ століття», «Записки “призрака опери”», «Хореологія». А також «Біобібліографічний покажчик.  О.І. Чепалов», створений нашими колегами у серії   «Видатні педагоги Харківської Академії культури» до 70-річчя знаного вченого, професора, доктора мистецтвознавства. Доречно згадати, що перший подібний   покажчик вийшов саме в нашій бібліотеці 2000 року. За 15 років він збільшився майже у 4 рази!

 Це не перша фотовиставка О.І. Чепалова, що підтверджує: таке захоплення  для нього не тільки хобі. Три  аналогічні експозиції відбулися у Харкові: одна у приміщенні Будинку актора НСТДУ та дві у різних приміщеннях Харківського національного академічного театру опери та балету, де Олександр Іванович свого часу працював 47 сезонів завідуючим літературною частиною.

Ще дві фотовиставки було експоновано у столиці України: в міському Будинку актора та Центрі Курбаса. Гадаємо, що наша, шоста виставка світлин теж приверне увагу глядачів майстерністю автора  зупинити театральні миттєвості та показати сюжети,  що відбуваються за лаштунками театру і в його кулуарах.  Приємно, що сьома виставка майстра, присвячена вже суто танцювальній темі. Вона готується до експозиції в репетиційних залах  Київського національного університету культури і мистецтв, де О.І. Чепалов працює наразі завідувачем кафедри хореографічного мистецтва.